Līdz ar to, pēc viņas teiktā, vidējais iztrūkums ir viens skolotājs uz katru skolu, tomēr faktiski blīvāk apdzīvotās vietās, piemēram, Rīgā, skolotāju trūkums ir jūtams izteiktāk.
Ministre gan piebilda, ka pēdējo darba līgumu slēgšana ar skolotājiem vēl turpinās. Viņa uzsvēra, ka, lai risinātu pedagogu trūkuma problēmu, pašvaldības ir gatavas skolotājiem apmaksāt ceļa un īres izdevumus. Skolotāju iztrūkumu vajadzētu mazināt arī budžeta vietu pieaugumam universitātēs pedagoģijas programmās, paredz Čakša.
Jautāta, cik lielu skolu tīkla sabalansētību un vienlīdzīgu izglītības pieejamību līdz šim ir izdevies panākt, ministre atbildēja, ka jaunais finansēšanas modelis vēl nedarbojas, bet, valdībai pieņemot pozitīvu lēmumu, tas varētu sākt darboties no nākamā gada 1.septembra. Pēc viņas teiktā, šis jautājums būs jāskata nākamā gada valsts budžeta kontekstā, un par to sagaidāmas diskusijas.
Čakša atzina, ka joprojām ir vērojams atšķirīgs skolēnu sniegums gan teritoriāli, gan pašvaldību iekšienē. Vairākas pašvaldības šādas novirzes ir pamanījušas un pie tā strādā, norādīja ministre.