Pirkuma laikā veicāt Gaso izpēti. Tagad, kad Eesti Gaas ir uzņēmuma īpašnieks, vai pirkums atbilst gaidītajam?
Domāju, ka jā. Igaunijas un Latvijas gāzes tīkli ir samērā līdzīgi, attīstījušies no līdzīgas sistēmas. Laika gaitā mūsu darbinieki daudz kontaktējušies ar Latvijas kolēģiem, līdz ar to diezgan labi zinājām situāciju. Pagaidām nav lielu pārsteigumu – ne labu, ne sliktu. Finanšu atskaites ir kārtībā, fiziskie aktīvi atbilst mūsu gaidām. Zinām aktīvu vecumu, to, cik bieži jāveic labojumi, un tamlīdzīgi.
Pirkuma summa bija 120 miljoni eiro, kas ir būtisks apjoms. Kā plānojat uzlabot uzņēmuma darbību – kādi būs attīstības virzieni?
Tas paņems kādu laiku, bet mēs vēlētos uzlabot efektivitāti. Ir daudz darbu, ko veic uzņēmuma iekšienē, un varētu vismaz apsvērt, vai tos izmantot ārpakalpojumā. To izvērtēsim tuvākajos mēnešos un gados. Tāpat vēlamies uzlabot klientu pieredzi, piemēram, labāk veicot dabasgāzes uzskaiti, kā arī vairākus procesus padarīt vienkāršākus, klientiem draudzīgākus. Gribam, lai klientiem patiktu izmantot gāzi un to būtu ērti un ekonomiski pievilcīgi darīt.
Nākamajos desmit gados Gaso investīcijas tiek lēstas uz 105 miljoniem eiro. Vai šie plāni nav mainījušies?
Uzņēmumiem jānāk klajā ar šiem desmit gadu plāniem, bet pagaidām šajā plānā nav jaunā īpašnieka redzējuma. Ņemot vērā to, ka tie sanāk apmēram desmit miljoni eiro gadā, un arī tīkla izmēru, domāju, ka tā ir samērīga summa.
Visu sarunu lasiet avīzes Diena otrdienas, 19. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!