Pasterizētam pienam turpmāk būs jāatbilst prasībām par ražošanu, kurā izmantotas bioloģiskās lauksaimniecības metodes, vai nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasībām, un pienu drīkstēs transportēt ne tālāk par 250 kilometriem no tā ražošanas uzņēmuma.
Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, stingrāku prasību dēļ būt pieejams kvalitatīvāks produkts, jo bioloģiskā sertifikācija paredz sīki izstrādātas prasības attiecībā uz lauksaimniecības metodēm un tās nodrošina konkrētas īpašības un kvalitāti, ievērojami pārsniedzot komerciālo preču standartus.
Tāpat ZM norāda, ka līdz šim Skolas piena produktiem nebija noteiktas papildu prasības par ietekmi uz vidi. Tā kā arvien lielāka nozīme tiek pievērsta vides saglabāšanas jautājumiem, noteikumu projekts paredz ierobežot produktu transportēšanas attālumu no ražošanas vietas līdz mācību iestādei, tādējādi veicinot arī oglekļa dioksīda (CO2) izmešu samazināšanu. Tāpat šādi var samazināt arī produkta realizācijas cenu, jo tā ietver arī piegādes izmaksas. Tādējādi vairāk līdzekļu iespējams atvēlēt produktu izdales izmaksām, piemēram, samaksai personālam par glāžu mazgāšanu un piena izdales automātu apkopi.
Kā ziņots, programmā Skolas piens pienu vai citus piena produktus (kefīru, jogurtu, pienu ar šokolādes piedevām u.c.) līdz 250 mililitriem mācību dienā visa mācību gada laikā var saņemt visi skolēni. Valsts atbalsts tiek paredzēts par piena piegādi pirmsskolas izglītības iestādēm un 1.-9.klases skolēniem, un ES atbalsts tiek paredzēts par piena produktu piegādi pirmsskolas izglītības iestādēm, 1.-9.klases skolēniem, kā arī 10.-12.klases skolēniem.
Valsts līdzfinansējuma likme atbalsta programmā ir līdz 0,54 eiro par litru pasterizēta piena.
Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta informāciju 2013.-2014.mācību gadā atbalsta programmā piedalījās 192 400 pirmsskolas un 1.-12.klases izglītojamo 897 izglītības iestādēs. Apmēram 99% no šiem izglītojamiem saņēma bezmaksas pienu saistībā ar programmu. Turklāt programmā kopumā piedalījās 117 atbalsta pretendenti.
Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļa vietnē ievietotās informācijas, 2013.-2014.mācību gadā Latvijas pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu 1.-9.klases izglītojamo kopējais skaits bija 246 600, tātad bezmaksas pienu saņēma aptuveni 78% šo skolēnu.
Pašlaik vēl nav pieejama pilna informācija par izglītojamo skaitu Latvijā 2014.-2015.mācību gadā.