Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -2 °C
Skaidrs
Svētdiena, 24. novembris
Velta, Velda

Teterevs: Neuztraucieties, labdarības fondā naudas pietiks

Ir noteiktas finanšu struktūras, kuras rūpējas, lai labdarības fonds būtu neizsmeļams. Nevajag satraukties, nauda nebeigsies, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes teica mecenāts Boriss Teterevs, komentējot daudzos un vērienīgos projektus, ko fonds finansē."Ziniet, mums viss ir labi un naudas pietiks," bilda Teterevs.

Viņš atzina, ka fonds ir jāatbalsta, ir jādomā un jārēķina, kā un kam ir jābūt. "Mums ir garas programmas - gads, divi, trīs un pieci, un mēs vēl rēķināmies ar to, ka vēl kādu brīdi dzīvosim, bet ceram, ka pēc tam, kad mūsu vairs nebūs, fonds turpinās darboties. Līdz tam ir jādomā, kā to nokārtot pareizi. Tā ka nevajag uztraukties, mums viss ir pietiekami," komentēja Teterevs.Mecenāts, kurš kādreiz strādājis gan medicīnas aprūpē, gan nodarbojies ar biznesu, abās jomās saskata līdzību. Ārsts parasti izjautā slimnieku, noskaidro viņa sūdzības, uzdod specifiskus jautājumus, veic sākotnējo izmeklēšanu, pēc tam uzstāda diagnozi un nozīmē ārstēšanu."Kas ir bizness? Jums atnes biznesa ideju, jūs izjautājat, izpētat, ja tā jūs interesē tālāk, jūs pētat lielākā mērogā, izmantojat interneta un citas speciālas metodes, pēc tam uzstādāt diagnozi - jā, es ar to nodarbošos -, un investējat naudu. Kur atšķirība? Nekur," salīdzināja Teterevs.Pēc viņa vērtējuma, prakstiski tas ir tas pats ceļš gan vienā, gan otrā gadījumā."Tāpēc es varu teikt šobrīd, ka pirmo pieredzi noteiktā biznesa jomā es smēlos tieši medicīnā. Un tāpēc tagad es no biznesa atgriezos tajā pašā filantropijā un nodarbojos ar to pašu, tikai daudz interesantākā līmenī. Viss ir vienādi," vērtēja mecenāts.Vaicāti, vai atbalsta lūdzēju veids gadu laikā ir mainījies, proti, vairāk tiek prasīts pēc, tēlaini izsakoties, tīkla, vai arī joprojām cilvēki prasa pašas zivis, mecenāte Ināra Tetereva teica, ka fonds cenšas, lai tie būtu tīkli un makšķeres. Viņa atzina, ka, piemēram, zupas virtuves var saukt par zivīm, taču diemžēl bez tām pagaidām nevarot iztikt. "Lai gan mums tāds liels prieks, ka to kļūst aizvien mazāk. Tad, kad būs slēgta pēdējā, tad kaut kas būs dzīvē izdarīts," sprieda Tetereva."Ja krīzes laikā sanāca, ka tika baroti 80 tūkstoši cilvēku mēnesī, 52 vai 54 zupas virtuves, tas bija gandrīz miljons porciju silta ēdiena. Šobrīd varu teikt, ka tas ir mazinājies gandrīz četras reizes. Tas, dabiski, mums izsauc ļoti pozitīvas emocijas - kļūst labāk. Nezinu par valsts statistiku, bet mēs redzam, ka krītas prasību daudzums, un tas mūs patiesi priecē," piebilda Boriss Teterevs.Boriss Teterevs daudzus gadus strādājis medicīnas aprūpē, bet deviņdesmito gadu sākumā pievērsās biznesam. 1993.gadā viņš sāka autotirdzniecības biznesu Maskavā, vēlāk kļuva par autodīlera Mūsa Motors īpašnieku, bet 2008.gadā kompāniju pārdeva.Boriss un viņa sieva Ināra Tetereva ar labdarību nodarbojas kopš deviņdesmito gadu vidus, tai skaitā, ieguldot līdzekļus Rundāles pils atjaunošanā. Savukārt 2010.gadā tika izveidots Borisa un Ināras Teterevu fonds, kas atbalsta kultūru, izglītību, trūcīgas personas un darbojas citās jomās.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai Latvijai nepieciešami ārzemju studenti?

Latvijas universitātes, tāpat kā augstākās izglītības iestādes visā pasaulē, aktīvi strādā, lai piesaistītu ārvalstu studentus. Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc augstskolas ir ieinteresētas ārva...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē