"Ar nožēlu jākonstatē, ka arvien biežāk Latvijā vērojamas klaušu attiecības, kad zemes kungu funkcijas pilda Saeimas pozīcijas deputāti un uzblīdusī ierēdniecība, kas faktiski par vergiem padarījuši Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus. Tā vietā, lai domātu par cilvēkiem, par valsts pārvaldes efektivitātes palielināšanu un tēriņu samazināšanu, par atbalstu uzņēmējdarbībai, kā galvenais tiek noteiks, ka jāsavāc pēc iespējas vairāk meslu un jāsoda par brīvdomību. Tāpēc aicinājām Valsts prezidentu patiesi iedziļināties Mikrouzņēmumu nodokļa likuma un Izglītības likuma grozījumos, atdot tos Saeimai otrreizējai caurlūkošanai un cilvēkiem dot cerību, ka Latvijai patiesi ir nepieciešams ikviens iedzīvotājs, uzņēmējs, pedagogs," paziņojumā citēta Sudraba.
NSL ieskatā Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumi ne tikai neatbilst labai valsts pārvaldībai un vairo sabiedrības neuzticēšanos varai, bet ir arī pretrunā ar Satversmes 90.pantā noteiktajām cilvēka pamattiesībām, ka "ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības".
Savukārt Izglītības likumā ietvertais regulējums, pēc NSL Saeimas frakcijas deputātu domām, rada plašas interpretācijas iespējas un pieļauj subjektīvu un pat negodprātīgu rīcību, atļaujot jebkurā brīdī atlaist no darba nevēlamu izglītības iestādes vadītāju un/vai pedagogu, jo nav noteikts, kā darba devējs izvērtēs to, ka izglītības iestādes vadītājs vai pedagogs, piemēram, audzinās krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus, stiprinās piederību Latvijas Republikai.
"Pedagogiem mēs uzticam savu lielāko dārgumu – mūsu bērnus, tajā pašā laikā ar minētajiem grozījumiem mēs radām šaubas, ka tieši šobrīd, pēkšņi, Latvijas skolās ir radies liels skaits nelojālu, neprofesionālu pedagogu, jo grozījumi ir jāpieņem steidzami divos lasījumos. NSL arī uzskata, ka ir jāizvērtē, vai likuma turpmākā piemērošana būs samērojama ar Satversmes 100.pantu, kas nosaka, ka ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju un paust savus uzskatus," pauž Sudraba.
Jau vēstīts, ka pretrunīgi vērtētos grozījumus par pedagogu lojalitāti Izglītības likumā Saeima pieņēma 23.novembrī. Par pretestību un ažiotāžu neizpratni trešdienas rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma pauda izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība), noraidot pārmetumus par "raganu medībām".
"Ja runa ir par raganu medībām, tad trauksme bija jāceļ pirms pāris gadiem. To, ka pedagogam jābūt lojālam, Saeima pieņēma pirms pāris gadiem. Mēs šeit neesam izdarījuši neko jaunu. Mēs vienkārši esam iestrādājuši mehānismu, kas notiek, ja kompetenta iestāde konstatē, ka pedagogs ir nelojāls," skaidroja Šadurskis.
Raimonds
cukas joprojam censhas
Ēdelweiss