J.Strazdiņš sarunā ar Dienu sacīja, ka specializēto veikalu laiki jau esot pieredzēti "Gorbočova laikā". Tad alkoholu drīkstēja pārdod cilvēkiem tikai no 21 gada vecuma. Narkologs arī piebilda, ka šāda prakse ir arī Skandināvijas valstīs. Viņš norādīja, ka Latvijā lielveikalos pārdevējas pie kases ne vienmēr "izkontrolē", vai jaunieši ir pilngadīgi. "Galvu pat nepaceļ, novelk tikai to svītru kodu un paņem naudu," dusmojās narkologs.
Strazdiņš: Tas nepalīdzēs tiem, kuriem nav vēlmes savā dzīvē ko mainīt
Jauniešu un to, kuri vēl nav kļuvuši par alkoholiķiem, alkohola lietošanu varētu ierobežot alkohola tirdzniecībai paredzētie specializētie veikali, bet "tas nepalīdzētu tiem, kuriem nav vēlmes savā dzīvē ko mainīt, uzskata narkologs Jānis Strazdiņš.
Viņš norādīja, ka alkohola dzērienu stendi veikalos ir "pārāk uzkrītoši". "Mani pacienti arī sūdzās, ka stendi ir tik uzbāzīgi
veikalos, ka viņiem pat tek siekala," atzina J.Strazdiņš.
"Tā būtu profilakse, bet tas nepalīdzētu tiem, kuriem nav vēlmes savā dzīvē ko mainīt," uzskata ārsts.
Viņš gan ir skeptisks, vai alkoholiķu skaits īpaši mazināsies, ja "nakoloģijas palīdzības tīkls ir samazināts līdz maksimumam".
Uz jautājumu, vai aizliegums alkohola reklāmās izmantot slavenības, narkologs atbildēja, ka tas varētu palīdzēt, tomēr vienlaikus norādīja, ka brīdinājums par negatīvo alkohola ietekmi ir uzrakstīts tik sīkiem burtiem, ka to nav iespējams pamanīt.
Lai gan J.Strazdiņš atzina, ka visiem pasākumiem, kas minēti Veselības ministrijas alkoholisma ierobežošanas rīcības plānā, var piekrist, tomēr norādīja, ka diemžēl "tur nav nekā teikts par ārstniecības paplašināšanu".
Viņš arī atzīmēja, ka pēdējie aptaujas dati par alkoholismu liecina - Latvijā 12% pieaugušo ir atkarība no alkoholiskajiem dzērieniem.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.