Taču, ņemot vērā, ka jau līdz šim valdība pārāk asi rīkojas attiecībā uz medijiem un pilsonisko sabiedrību, mēģinājumi pārlieku "piegriezt skrūves" pastiprinās Turcijas un Eiropas Savienības (ES) attiecību problemātiskumu, norādīja eksperts.
Apvērsuma mēģinājums ir simptomātiska parādība, kas apliecina, ka valsts iekšēji ir vāja un "burbuļo". Uz problēmām valstī norāda tādas lietas, kā valsts veiktā savu iedzīvotāju - kurdu - apdzīvoto vietu bombardēšana, biežie terorakti un tagad arī lielais bojāgājušo skaits apvērsuma laikā, skaidroja Sprūds.
Par notikušā ietekmi uz NATO, kuras dalībniece ir Turcija, jāraugās plašākā notikumu kontekstā, ņemot vērā gan Eiropā pievērsto uzmanību Brexit referenduma iznākumam Lielbritānijā, gan tam, ka tagad būs jārisina jautājums starp Turciju un Grieķiju par tiem militāristiem, kas ieradušies šajā valstī pēc apvērsuma mēģinājuma, norādīja LĀI vadītājs. Tas rada jautājumu, vai NATO būs pilnībā rīcības spējīga, domājot par kopīgu pozīciju veidošanu.
Savukārt uz bēgļu plūsmu, kas jau tagad no Turcijas ir mazinājusies, šim notikumam nevajadzētu atstāt ietekmi, piebilda Sprūds.