Neskatoties uz salīdzinoši nelielo gada pieaugumu jūnijā un maijā, straujais mazumtirdzniecības apjomu kāpums aprīlī nodrošinājis, ka otrā ceturkšņa dati ir būtiski labāki nekā pirmajā ceturksnī. Gada otrajā ceturksnī mazumtirdzniecībā bijis 5.1% liels pieaugums gada izteiksmē, savukārt pirmajā ceturksnī mazumtirdzniecībā bija vien 2.3% pieaugums.
Mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpums ir uzskatāms par pieticīgu, ja vērtē no iedzīvotāju pirktspējas izmaiņu skatupunkta. Šogad strādājošo reālie ienākumi, ņemot vērā darba samaksas pieaugumu un salīdzinoši nelielo inflāciju, ir palielinājušies straujāk nekā iedzīvotāju tēriņi, kas varētu liecināt par zināmu piesardzību iedzīvotāju nākotnes redzējumā, īpaši attiecībā uz lielāku pirkumu veikšanu. Iedzīvotāji neiztērē visus ienākumus, bet daļu novirza finanšu uzkrājumos. Par to liecina arī mājsaimniecību noguldījumu apjoms komercbankās, kas turpina palielināties, šā gada jūnijā kopējam noguldījumu apjomam par attiecīgi 12.4% un 1.1% pārsniedzot 2013. gada jūnija un pagājušā gada decembra rādītāju.
Ietekme attiecībā uz kopējiem mazumtirdzniecības datiem ir arī tūristiem un viņu tēriņiem, kuru pieaugums iepriekšējos gados kāpināja arī tirgotāju apgrozījumu. Lai gan ir ziņas par tūristu skaita pieaugumu šogad, tomēr tūristu plūsmā un tās struktūrā varētu būt notikušas vai arī tuvākajā laikā sagaidāmas izmaiņas, īpaši attiecībā uz tūristiem no Krievijas, kas tradicionāli ir bijuši lielāki naudas tērētāji nekā tūristi no citām zemēm.
Vietēji pircēji gan ir galvenie mazumtirdzniecības apjomu virzītāji, un līdz ar darba tirgus situācijas uzlabošanos un ienākumu pieaugumu sagaidāms, ka mazumtirdzniecības dinamika gada otrajā pusē kopumā saglabās mērenu izaugsmi ar svārstībām atsevišķos mēnešos.