Rinkēvičs pauda bažas par pieaugošajiem cilvēktiesību un pamatbrīvību ierobežojumiem un diskrimināciju, ar ko saskaras etniskās un reliģiskās minoritātes, galvenokārt Krimas tatāri. Ministrs vērsa uzmanību uz galvenās Krimas tatāru pašpārvaldes institūcijas – Medžlisa – darbības aizliegumu, būtiskiem vārda un pulcēšanās brīvības, kā arī pilsoniskās sabiedrības darbības ierobežojumiem. Kā satraucošu Rinkēvičs uzsvēra strauji augošo iekšēji pārvietoto personu skaitu.
"Tas ir neiedomājami, ka jau otro reizi 75 gados Krimas tatāri ir tikuši vardarbīgā ceļā piespiesti pamest dzimteni," pauda ministrs.
Viņš uzsvēra, ka viens no būtiskākajiem šķēršļiem progresa panākšanā ir aizliegums starptautiskajiem cilvēktiesību uzraudzības mehānismiem piekļūt Krimai. Ministrs stingri aicināja Krieviju īstenot starptautiskās saistības cilvēktiesību jomā un nekavējoties nodrošināt starptautisko mehānismu netraucētu piekļuvi Krimai.
Rinkēvičs novērtēja starptautisko organizāciju – ANO, EDSO un Eiropas Padomes – īstenotos pasākumus situācijas risināšanai.
sēlis
puškins
Pirmdiens Gaišs