Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka tiem jauniešiem un bērniem, kuri bija iesaistīti negadījumā, "jebkura vēl viena ziņa uzplēš brūces un atmiņas. Tas viņiem ir sāpīgi". Kā piebilda Andžāne, viņa šaubās, ka mūsdienās kāds nesekotu līdzi notikumiem.
Psihoterapeite arī sacīja, ka pats nelaimes gadījums bērnos un jauniešos var izraisīt bailes, nedrošību un neuzticēšanos. Tāpat arī cietušo vecākiem var rasties šaubas par to, vai var uzticēt savus bērnus valsts institūcijām. Viņa atgādināja arī par Dziesmu un deju svētku notikumiem, kur ģenerālmēģinājuma laikā noģība vairāki bērni.
Vaicāta, kādas sekas uz bērnu psihi atstās negadījums, Andžāne sacīja, ka tas ir individuāli atkarīgs no katra paša pieredzes un spējām tikt galā ar savām emocijām. Visgrūtāk būšot tiem bērniem, kuriem ar jauniegūto pieredzi nāksies tikt galā pašiem, līdz ar to tiem, kuri ir "tuvāk stāvoši", būs jāsaprot, ka viņi būs šo bērnu atbalsts.
LETA jau ziņoja, ka pirmdien uz Vidzemes šosejas Garkalnē, kravas automašīnai Scania saduroties ar vieglo automašīnu Opel Vectra, tā pēc sadursmes ietriekusies vairāku riteņbraucēju grupā - aptuveni desmit bērnos, kuri bija devušies treniņa braucienā. Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, vieglā automašīna bijusi pavadošā automašīna riteņbraucēju grupai. Aiz tās aizvējā braucis arī viens 12 gadus vecs zēns, kurš cietis vissmagāk.
Par notikušo ir sākts kriminālprocess, un tiek skaidroti negadījuma apstākļi. Līdz brīdim, kamēr tiks piemērots drošības līdzeklis, kravas automašīnas vadītājs no Polijas tiks paturēts policijas izolatorā, aģentūrai LETA apstiprināja policijā.
Sākotnēji seši no Garkalnē cietušajiem velosipēdistiem ar vidēji smagām un smagām traumām tika nogādāti slimnīcās, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Savukārt vēlāk slimnīcās nogādāti vēl divi avārijā cietušie, kuri sākotnēji bija atdoti vecāku aprūpē. Pirmdienas vakarā divi cietušie no slimnīcas izrakstīti.