"Jāatveseļo jau esošā nacionālā informatīvā telpa. Jāmeklē zāles mediju asinsritei. Komisijā darbu uzsākām ar ugunsgrēku dzēšanu, kad LNT un TV3 paziņoja, ka varētu iziet no bezmaksas apraides. Apraides maksa 650 000 latu gadā jaunajā ekonomiskajā situācijā kanāliem kļuvusi nepanesama, un darba grupa meklē risinājumus, lai to samazinātu," intervijā Neatkarīgā Rīta Avīze atzina Mūrniece.
Komisijas vadītāja izprot patreizējo situāciju, tāpēc intervijā atzīst, ka, iespējams, savulaik lēmumu pieņemšanā par digitalizācijas procesu iesaistītie cilvēki nav rīkojušies godprātīgi.
Mūrniece pastāstīja, ka risinājumam ir vairākas versijas, bet tas vēl esot sarunu jautājums, jo pagaidām norit darbs arī pie tā, lai no 2014.gada, kad stāsies spēkā jauni noteikumi bezmaksas televīzijas apraidei, apraides maksa būtu vismaz trīskārt mazāka nekā esošā.
"Satiksmes ministrijas virzītajā koncepcijā, ko izskatījām komisijā, ir paredzēts apraidi uzticēt Latvijas Valsts radio un televīzijas centram. Pēc 2,5 mēnešu gaidīšanas un uzstājīgiem lūgumiem komisija beidzot sagaidīja atbildi, kāda šī maksa varētu būt - aptuveni 190 000 latu gadā. Atšķirība ir ievērojama," atzina Mūrniece.
Mūrniece: Savulaik lēmumu pieņemšanā par digitalizāciju iesaistītie cilvēki nav rīkojušies godprātīgi
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pārliecināta, ka savulaik lēmumu pieņemšanā par digitalizācijas procesu iesaistītie cilvēki nav rīkojušies godprātīgi, tādējādi veidojusies 650 000 latus liela apraides maksa, par kuru iebilst LNT un TV3.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.