Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) uzskata, ka fotoradaru pieņemšanai jānotiek ar izveidoto komisiju, jo policijas amatpersonas nav kompetentas izvērtēt uzstādīto fotoradaru tehnisko pusi. Vienlaikus LIDA uzskata, ka fotoradaru ieviešana skar visas valsts iedzīvotājus un tāpēc to pieņemšana jāveic, iesaistot sabiedrības pārstāvjus, piemēram, iesaistot sabiedrību par atklātību Delna, lai nepieļautu situācijas, izvietojot pārvietojamos fotoradarus.
Tapāt fotoradaru pieņemšanā jāiesaista speciālistus no Tehniskās universitātes, jo nepieciešams izvērtēt, vai fotoradaru izvietošana atbilst standartiem, vai fotoradari neapdraudēs ceļu satiksmes drošību, atrodoties konkrētajā vietā. Vai fotoradari pieļauj kļūdas, fiksējot transportlīdzekļu ātrumu, un vai tās kļūdas neradīs papildus slogu uz valsts policiju un pēc tam uz administratīvo tiesu. Vai fotoradari neietekmēs transportlīdzekļu elektroniku, raidot impulsus, kā arī vai fotoradari neietekmēs cilvēka veselību. Ir arī daudz citu jautājumu, kurus var apzināt tikai un vienīgi speciālisti. Ne fotoradaru īpašnieki, ne policijas amatpersonas nav tiesīgi vienpersonīgi izlemt augstāk minētos jautājumus un veikt fotoradaru pieņemšanu.
Uzliekot visu atbildību par fotoradaru pieņemšanu vienīgi un tikai uz policijas amatpersonām, nozīmē graut policijas reputāciju un iespējams nākotnē pakļaut to asai kritikai no sabiedrības puses, un tas var arī izraisīt finansiālus zaudējumus, ja izrādīsies, ka fotoradaru pieņemšana notika formāli, nekompetenti.