"Šajā gadījumā, degot pilij, ja būtu paralēli ugunsgrēks dzīvojamā ēkā, tad, protams, mēs prioritāri glābtu cilvēku dzīvības. Tas nozīmē, ka pils, visticamāk, būtu nodegusi līdz pamatiem. Tā ir realitāte, un ar tādām lietām mēs jokot nevaram. Par to mēs cīnīsimies, lai šo resursu nodrošinātu," sacīja Kozlovskis.
Arī Āboliņš norādīja: "Ja vienlaicīgi Rīgā notiek divas šādas liela apjoma ugunsnelaimes, uz tām nav iespējams reaģēt un ir nepieciešama resursu pārdislokācija". VUGD šādā situācijā rīkojas pēc noteiktas kārtības. "Protams, tiek izvērtēts, kurš ir prioritārs no šiem objektiem, un resursi tiek pārdalīti."
Šodien ar prezidentu spriests par VUGD tehnisko aprīkojumu un nākamā gada budžeta prioritātēm. Viena no prioritātēm būs tehniskais aprīkojums, lai šādas situācijas Rīgā neveidotos, taču galvenais uzsvars tiks likts uz cilvēkresursiem.
"Nenoliedzami, tehnika ir novecojusi un ir vajadzīga, bet, ja mēs ņemam kopējo iekšlietu sistēmu, tad mūsu uzstādījums ir tāds - ja mums nebūs cilvēkresursu, tad mums arī nekāda tehnika nepalīdzēs. Protams, ka prioritāte ir tieši cilvēku resursi, proti, tās ir sociālās garantijas, atvaļinājuma pabalsti, virsstundu samaksa un nedaudz uzlabojums veselības aprūpē," uzsvēra Kozlovskis. Viņš norādīja, ka iestāsies ne tikai par sociālajām garantijām glābējiem, bet arī policistiem, robežsargiem, Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbiniekiem u.c.
"Prioritāte būs cilvēki un, samērīgi izvērtējot iespējas, tehnika," teica ministrs, gan uzsverot, ka pārsvarā runā par sociālajām garantijām. Ugunsdzēsēju sapnis par 200 miljoniem latu, lai "savestu visu saimniecību kārtībā", īstenots netiks.
Arī VUGD vadītājs bilda, ka dienestā problēmu loks ir plašs, taču pirmajā plānā ir cilvēks, jo dienestā nepieciešams saglabāt profesionāļus. Patlaban ugunsdzēsēja ierindnieka alga vidēji ir 280 lati pēc nodokļu nomaksas.
Jau vēstīts, ka ekspertīzes rezultāti par ugunsgrēku Rīgas pilī būs gatavi aptuveni pēc mēneša. Patlaban norit divas paralēlas ekspertīzes. Vienu no tām veic lietuviešu kolēģi, bet otru - kriminālistikas laboratorija Valsts policijā.
"Mēs prognozējam, ka mēnesis tomēr tiks prasīts, lai būtu šie slēdzieni. Pašlaik joprojām procesā netiek izslēgta neviena no versijām. Mēs ceram, ka rezultāti šī mēneša laikā tiks saņemti, tad procesa virzītāji varēs izdarīt slēdzienus, lai informētu sabiedrību par iemesliem," sacīja iekšlietu ministrs.
Līdz 1.septembrim varētu tikt veikta kultūrvēsturisko pieminekļu atkārtota ugunsdrošības pārbaude, šodien pēc tikšanās ar prezidentu žurnālistiem pieļāva Āboliņš.
Policija sākusi kriminālprocesu.
Valsts policija (VP) pagaidām nekomentē atsevišķos plašsaziņas līdzekļos izskanējušās versijas par Rīgas pils ugunsgrēka iemesliem. Pēc LTV raidījuma Panorāma raidījuma rīcībā esošās informācijas, pašlaik izmeklētāji izskatot trīs versijas par postošā ugunsgrēka cēloņiem Rīgas pilī, tostarp ugunsnelaimi saistot ar pils bēniņos atrastajiem cigarešu izsmēķiem.