Lūgts vērtēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto likumprojektu, Jaunsleinis atzina, ka principā ideja ir atbalstāma un iedzīvotājiem ir jādod tiesības piedalīties sev nozīmīgu jautājumu risināšanā. Taču vienlaikus būtu svarīgi arī izvairīties no pašvaldības darba bloķēšanas.
Jaunsleinis pastāstīja, ka pašlaik jāsagaida pašvaldību vadītāju atzinumi par sagatavoto likumprojektu, tomēr, viņaprāt, līdzekļi pašvaldību referendumu rīkošanai būtu jāparedz valsts budžetā, jo pašvaldībām atrast līdzekļus šim mērķim būs grūti.
Pašreizējā likumprojekta redakcija paredz, ka ar referenduma sagatavošanu un norisi saistītos izdevumus, izņemot izdevumus parakstu vākšanai par referenduma ierosināšanu, segs no pašvaldības budžeta.
Pēc Jaunsleiņa domām, jau pirms referenduma ierosināšanas būtu svarīgi vērtēt priekšlikuma likumību, saņemot arī atzinumu no tiesas, ne tikai pašvaldības, kā tas ir paredzēts pašlaik.
Jau vēstīts, ka VARAM izstrādātais likumprojekts paredz iespēju rīkot pašvaldību referendumu par nozīmīgu infrastruktūras objektu īstenošanu, publiskajai apspriešanai nodotu jautājumu, ja pašvaldība nav ņēmusi vērā tās rezultātus, un domes atlaišanu.
Likumprojekts 2.februārī pieteikts Valsts sekretāru sanāksmē, un pēc saskaņošanas ar atbildīgajām institūcijām tas nonāks valdības darba kārtībā.