Fragments no intervijas!
Privātajiem nav intereses par mazajām skolām?
Ir vairākas mazas privātās skolas, kas izveidojušās vietās, kur nav īpaši blīvas apdzīvotības. Tajā skaitā pie Tukuma, Cēsīs.
Parasti privātskolas asociējas ar ko dārgu, elitāru…
Tās skolas, kas rodas, ir ar citu pedagoģisko ideju. Ir enerģiski jauni cilvēki, bērnu vecāki, kuri apvienojas un veido skolu.
Bet izmaksas?
Izmaksas būtībā ir tādas pašas kā jebkurai skolai. Protams, ja kāda mācību iestāde nodefinē sevi par elitāru, tā var likt lielu mācību maksu un būt par elitāru skolu ar ekskluzīvām lietām un vērtībām. Bet ne visi izvēlas šo ceļu.
Varbūt vispār jāpāriet uz privāto izglītību?
Jau pirms daudziem gadiem, kad ministre bija Tatjana Koķe, kādā diskusijā ar studentiem teicu - skolas valsts varētu mierīgi nodot privātajās rokās. Jo mūs regulē visi tie paši likumi un noteikumi, ko valsts un pašvaldību mācību iestādes. Programmu var veidot katrs savu, bet prasības ir vienotas. Akreditācija, licencēšana, ugunsdzēsības, higiēnas prasības un tā tālāk visiem vienādas.
Arī algu līmeņi radikāli neatšķiras?
Protams, apmēram līdzīgi. Skaidrs, ka privātais, ja grib pievilināt labākus skolotājus, protams, cenšas maksāt vairāk. Bet tas nav noteicošais. Valsts no tā, ka darbojas arī privātās mācību iestādes, ir tikai ieguvēja.
Visu interviju ar Ozolu "Vēlas skolu autonomiju" lasiet ceturtdienas, 23.aprīļa, laikrakstā Diena!