Tāpēc ar valdības vadītāju pirmdien tikās Vienotības frakcija. Pēc tikšanās Vienotības frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri norādīja, ka notikušā turpmākā izvērtēšana būtu jāuztic Saeimas Nacionālās drošības komisijai. Tās priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere (Vienotība) žurnālistiem paskaidroja, ka komisija varētu tikties ar tiesībsargājošo iestāžu vadību, lai pārliecinātos, ka izmeklēšanas iestādes netiek politiski ietekmētas. "Ja tas met ēnu uz augstām valsts amatpersonām, man ir jāsaprot, vai tam ir pamats," piebilda Lībiņa-Egnere.
No premjera Kučinska Vienotība vēloties dzirdēt pārliecinošāku skaidrojumu sabiedrībai. "Ceru, ka Vienotības cilvēki arī saprata, ka no mušas ļoti mērķtiecīgi tika izpūsts zilonis. Pārējo lai komentē Vienotība. Es pietiekami labi paskaidroju," pēc tikšanās žurnālistiem sacīja Kučinskis.
Premjers kā KNAB pārraugs apgalvoja, ka par kriminālprocesu pret Kļaviņu uzzinājis tikai dienā, kad Saeimai par to bija jālemj.
Pret Kļaviņu sākts kriminālprocess par, iespējams, nepamatotu transporta izdevumu kompensāciju saņemšanu, kas nozīmētu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu. Par Saeimas deputātu Kļaviņš kļuva 2016. gada jūnijā pēc tam, kad mandātu nolika bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs. Nedaudz vēlāk Kļaviņš mainīja deklarēto dzīvesvietu no Rīgas uz Liepāju. Līdz ar to deputātam bija iespēja pretendēt uz ievērojami lielāku transporta kompensāciju, par ko jau šā gada februārī ziņoja laikraksts Latvijas Avīze, kurā bija plašs materiāls par deputātu kompensācijām. No KNAB pārstāvju iepriekš sacītā izriet, ka tieši informācija medijos pievērsusi iestādes uzmanību tam, cik pamatoti deputāti saņem kompensācijas.
Visu rakstu lasiet laikrakstaDiena otrdienas, 28. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Sābists
Barislavs
Dg