Vaicāts, kā novērtē paša darbību abu valdību vadībā, Kariņš uzsvēra, ka valsts un sabiedrība ir "pārdzīvojusi un tikusi galā ar vienu izaicinājumu pēc nākamā" jeb ar vairākām secīgi nākušajām problēmām.
Pirms vairākiem gadiem bija banku reputācijas krīze, kas draudēja ar mūsu nokļūšanu starptautiska līmeņa "melnajā sarakstā", kas būtu novedis pie ap 10% no IKP krituma - valdība šo risku novērsa, akcentēja premjers.
Pēc tam "uznāca" Covid-19 krīze, kur nevienai valdībai pasaulē sākumā nebija priekšstats, kā ar to tikt galā, atzīmēja premjers. "Mēs kā sabiedrība tikām ar to visu galā, nodrošinot, ka neaug bezdarbs, - ar dīkstāves pabalstiem," sacīja premjers, atzīmējot, ka joprojām Latvijā ir zems bezdarba līmenis Eiropas mērogā.
Latvija līdz šim esot nodrošinājusi ekonomikas izaugsmi, neraugoties uz to, ka sekoja arī Baltkrievijas režīma mākslīgi izraisītā imigrantu krīzi. Kariņš arī norādīja uz Krievijas plašāka mēroga iebrukuma, Krievijas veiktā brutālā kara Ukrainā ietekmi.
"Visā šajā laikā mēs esam noturējuši ne tikai valdībā un valstī, bet arī sabiedrībā stabilitāti," uzsvēra valdības vadītājs, atzīmējot arī to, ka izdevies veikt finansējuma būtisku palielināšanu valsts drošībai, aizsardzībai un arī sociālai aizsardzībai caur līdzekļu pieaugumu veselības aprūpei.
Kariņš atzīmēja, ka viņam ir sakāmi "labi vārdi" kolēģiem, ar kuriem strādāts kopā.
Kā ziņots, Ministru prezidents Kariņš pirmdien paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata un vairs atkārtoti nepretendēs uz šo amatu.
Kariņš preses konferencē informēja, ka ceturtdien Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam iesniegs dokumentu par valdības demisiju.