«Tas, ka būs siltuma rekords, bija zināms jau vismaz trīs dienas iepriekš. Piektdien no mēģinājuma veda prom bērnus ar karstuma dūrienu. Es vērsos pie rīkotājiem ar lūgumu pārcelt koncertus, bet man atbildēja, ka pārcelt nozīmē atcelt pavisam. Es abus koncertus nostāvēju blakus mediķiem. Tur bija kā kaujas laukā, un bērni kā mazi eņģelīši tur gulēja rindā,» Diena.lv teica J.Radzevičs.
Viņaprāt, bērni veica varoņdarbu, jo šādos apstākļos pat pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils neatrodas godasardze. «Bērniem bija jāuzstājas īstā peklē. Milzīgs paldies arī mediķiem, bez kuru palīdzības daudzi dalībnieki neiztiktu bez nopietnām veselības problēmām,» teikts J.Radzeviča paziņojumā.
Izpilddirektors pieļauj, ka Latvijas TV nebija gatava iespējai, ka koncerts tiktu pārcelts: «Izņemot lielos stadiona prožektorus, citas apgaismes tehnikas tur nebija. Visticamāk, tiešraidi organizēja visgaišākajā dienas laikā, lai ietaupītu līdzekļus uz apgaismojuma rēķina.»
LTV1 satura redaktore Daina Markova norādīja, ka Latvijas televīzija ir piedāvājusi mainīt raidījumu programmu, ja koncerts tiktu pārcelts uz citu laiku, tādēļ pieņēmums, ka koncertu nepārcēla televīzijas dēļ, ir pilnīgi aplams.
Arī premjers Valdis Dombrovskis atzinis, ka turpmāk, rīkojot dziesmu un deju svētkus, ir jāparedz rīcība neparedzamu laika apstākļu situācijās, atsaucoties uz Latvijas radio teikto, ziņo LETA. Taču premjers aicināja nesākt vainīgo meklēšanu un tikt skaidrībā, kāda būs procedūra nākamajos svētkos, ja atkal būs problēmas ar laika apstākļiem, lai operatīvi varētu reaģēt, piemēram, mainot koncertu norises laiku. Valdības vadītājs atzīmēja, ka svētku pasākumi tiek plānoti jau labu laiku iepriekš, kad ir neiespējami prognozēt laika apstākļus, tāpēc turpmāk ir jāparedz iespējamas rīcības neparedzamu laika apstākļu situācijās.
(papildināta ar priekšpēdējo rindkopu)