Laika ziņas
Šodien
Migla

Ar Covid-19 uzliesmojumu Daugavpils Ledus sporta skolā saistīti 40 saslimšanas gadījumi

Kopumā ar Covid-19 uzliesmojumu Daugavpils Ledus sporta skolā ir saistīti 40 gadījumi, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vecākā epidemioloģe Daugavpilī Nonna Vološčuka.

Pēc viņas paustā, līdz trešdienas rītam bijis zināms par 36 jauniem aizvadītajā diennaktī konstatētiem Covid-19 gadījumiem pilsētā. Daļa no tiem saistīti ar uzliesmojumu Ledus sporta skolā.

Kopumā ir zināms par 40 sasirgušajiem, kas saistīti ar izglītības iestādi. Uzskaite par šiem gadījumiem tiek veikta kopš piektdienas, kad kļuvis zināms par saslimšanām hokeja komandā Dinaburga. Komandas treneri trenē arī izglītības iestādes audzēkņus.

Lai saslimstību ierobežotu, nolemts slēgt gan sporta skolu, gan ledus halli, kur notiek audzēkņu nodarbības.

Vološčuka klāstīja, ka pilsētā ir arī nelieli lokāli uzliesmoji ģimenēs vai mazākās organizācijās. SPKC pārstāve aicināja sabiedrību būt atbildīgai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. "Ja neņem vērā šo uzliesmojumu skolā, varētu teikt, ka situācija pilsētā ir mierīga," apgalvoja epidemioloģe.

Savukārt sporta skolas direktore Kristīne Alžāne aģentūrai LETA skaidroja, ka visiem skolas audzēkņiem pašlaik tiek nodrošināts attālināts mācību process. Treneri ar audzēkņiem sazinās, izmantojot gan sociālos tīklus, gan citas saziņas platformas.

Alžāne nekomentēja saslimušo skaitu, aicinot sazināties ar epidemiologiem. "Ir svarīgi zināt, ka esam kopā, jābūt piesardzīgiem un mazliet jānogaida," aicināja skolas direktore.

Jau ziņots, ka saistībā ar atklātajiem Covid-19 gadījumiem līdz 9.oktobrim slēgta Daugavpils ledus halle, aģentūra LETA uzzināja pilsētas Sporta pārvaldē.

Pārvalde, kas apmeklētājus nepieņēma jau pirmdien, paziņojusi, ka tās administrācija, dienesta viesnīca un Daugavpils ledus halle atradīsies karantīnā. Darbs tiks turpināts attālināti.

Savukārt pilsētas pašvaldības izpilddirektore Sabīne Šņepste ir izdevusi rīkojumu, ar kuru uzdod kapitālsabiedrību valdes locekļiem sniegt informāciju par kapitālsabiedrības nodrošinājumu ar epidemioloģiskās drošības nodrošināšanas resursiem - individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, dezinfekcijas līdzekļiem. Tāpat uzdots izstrādāt rīcības plānu Covid-19 atklāšanas gadījumā konkrētajā kapitālsabiedrībā.

Rīkojums ir izdots arī par rīcību domes un pašvaldības budžeta iestāžu darbinieku saslimšanas gadījumā.

Ziņots arī, ka Covid-19 izplatības dēļ Veselības ministrija rosina Daugavpilī un Kuldīgā ieviest divu nedēļu ierobežojumus.

Trešdien valdības ārkārtas sēdē veselības ministre Ilze Viņķele (AP) informēja par aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību, norādot, ka Latvijā ir vērojami divi lieli vīrusa uzliesmojumi - Daugavpilī un Kuldīgā, un viens mazāks - Olainē.

Analizējot datus par situāciju Daugavpilī, Viņķele atzina, ka šajā pilsētā Covid-19 inficēšanās lielākoties notiek bērnu un jauniešu vidū vecumā no desmit līdz 19 gadiem. Inficēšanās ar Covid-19 galvenokārt saistīta ar sporta aktivitātēm, proti, sporta komandām un to apkalpojošo personālu.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību Daugavpilī un Kuldīgā, Viņķele aicināja šajās pilsētās uz divām nedēļām ieviest ierobežojošus pasākumus, proti, uz divām nedēļām pārtraukt interešu izglītības aktivitātes, sabiedriskās ēdināšanās pakalpojumu darba laiku ierobežot līdz pusnaktij, ļaujot pie galdiņa atrasties ne vairāk kā astoņiem cilvēkiem, kā arī uzliekot pienākumu valkāt sejas maskas sabiedriskajā transportā un vietās, kurās nav iespējams ievērot distanci.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bērnus Covid-19 skar tikpat smagi(14)

Covid-19 ir infekcija, ar kuru slimo arī bērni. Pēdējie dati liecina, ka arvien vairāk gadījumos slimība nenorit tikai viegli, bet arī vidēji smagi un pat ļoti smagi. Kopš 2020. gada maija Bērnu klīni...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas