Uzņēmuma nosaukumu un aizturētās amatpersonas VID nenosauc "izmeklēšanas interesēs".
Nepamatotas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) priekšnodokļa atmaksas izkrāpšanas, izvairīšanās no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas rezultātā grāmatvedības un finanšu vadības uzņēmuma aizsegā laikā no 2014.gada sākuma līdz 2015.gada vidum valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi aptuveni 3 012 069,34 euro apmērā, norāda VID.
Otrdien un trešdien notikušo kratīšanu laikā tika pārbaudītas dažādu personu darbavietas, dzīvesvietas un automašīnas. Kriminālprocesa ietvaros ir aizturētas deviņas personas un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pret atsevišķām personām jau ir lūgts uzsākt kriminālvajāšanu un tām ir krimināla pagātne.
VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji noskaidroja, ka noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un legalizētu noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Valsts budžetā maksājamā PVN apmēra samazināšanai un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanai shēmas klienti savos PVN pārskatos iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru, iegūstot tiesības veikt PVN priekšnodokļa atmaksu.
Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantots kāds sabiedrībā pazīstams grāmatvedības un finanšu vadības uzņēmums, kas nodrošināja grāmatvedības pakalpojumus visiem shēmās iesaistītajiem uzņēmumiem. Noziedzīgā grupējuma kontrolē esošo uzņēmumu amatpersonas konsultēja un apmācīja valsts ieņēmumu jomu pārzinoši speciālisti. Iepriekš VID veikto kontroles pasākumu laikā uzņēmumu amatpersonas prata sniegt VID detalizētus paskaidrojumus par nenotikušajiem darījumiem, kas apgrūtināja atklāt fiktīvo darījumu patieso būtību.