Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +25 °C
Viegls lietus
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

2011. gada stāsti

Sivēnus nesa no ugunsgrēka ārā uz rokām(17)

Bija jau teju viens naktī, kad ogrēnietis Andrejs Zeņevičs (25) rakstīja īsziņu draudzenei «Pēc kādām 40 minūtēm būšu mājās». Pārradās pēc četrām stundām. «Glābām cūkas, ugunsgrēks bija,» Andrejs paskaidroja izbrīnītajai draudzenei. Viņa paostīja gaisu: «Jā, var just». Nakts uz 1.septembri Andrejam un diviem viņa draugiem Edgaram Grigānam (25) un Jānim Reinbergam (26) pagāja visai spraigi – braucot mājās pēc gara darba izbraukuma, puiši pamanīja ugunsgrēku kādā saimniecībā un iesaistījās glābšanas darbos.

Vēlējums katram – atrast kādu, kam no sirds gribat palīdzēt(7)

Ieraudzīt, kad tieši un kā līdzcilvēkiem vajadzības gadījumā palīdzēt – tās it tik dziļi uz ziedotāja personīgo pieredzi un raksturu balstītas, pat intīmas izjūtas, ka nopietnam labdarim par tām neklātos publiski runāt, kur nu vēl šo norisi pārvērst par pašreklāmu vai šovu.

Pasniegtas Latvijas lepnuma 2011 balvas © DIENA(31)

Jau astoto gadu _Latvijas lepnuma ceremonijā _tiek godināti cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt, sarežģītā situācijā nepaliek malā, bet iet un dara, lai palīdzētu, piepildītu cerību vai sapni, izglābtu, atbalstītu. _Latvijas lepnuma _akciju organizē laikraksts Diena un telekompānija TV3, piedaloties draugiem.lv, un ar uzņēmuma Latvijas Mobilais telefons atbalstu.

Lai studē, atgriežas mājās un strādā!(12)

Vēl pirms pusgada kādai jaunai līvānietei, par spīti viņas izcilajām, patiesi apbrīnojamām sekmēm skolā, bija visai maz cerību studēt augstskolā. Vienkārši tāpēc, ka viņa zināja - pat tad, ja augstskolā tiks tā dēvētajā budžeta vietā, tik un tā nespēs samaksāt par kopmītnēm, nebūs nauda ne e-taloniem, ne mācību materiāliem. Taču tad viņa gluži nejauši uzzināja, ka ar optisko šķiedru ražošanas uzņēmuma Z-Light un tā vadītāja Daumanta Pfafroda atbalstu ir iespēja iegūt stipendiju. Gana lielu, lai varētu studēt, nelauzot galvu par ikdienas tēriņiem.