Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā

Rīgas domes deputātiem algas neiesaldēs(4)

Rīgas domes koalīcija nolēmusi neiesaldēt deputātu algas, preses konferencē informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP). Atalgojuma palielinājums veidojas, palielinoties bāzes atalgojumam vidējās algas kāpuma valstī dēļ.

Rīgai šogad būs krīzes budžets ar deficītu © DIENA(5)

Šā gada Rīgas budžets būs ar deficītu, līdz ar to nevar runāt par kādām jaunām iniciatīvām, bet gan jostas savilkšanu, Dienai norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV). Iedzīvotājiem nesamazināsies ne līdzšinējās piemaksas (piemēram, pirmsskolas pedagogiem), ne pabalsti. Taču visstrīdīgākais jautājums ir par domes amatpersonu algu palielināšanu saistībā ar vidējās algas pieaugumu, kā to nosaka likums.

Grūst bezsaimnieka Pēterbaznīca © DIENA(35)

Svētā Pētera baznīcas stāvoklis ir kritisks. Rekonstrukcija vairs nav atliekama, taču projekta virzību kavē tas, ka līdz šim tā arī nav atrisināts jautājums par dievnama īpašuma tiesībām. Uz tām pretendē gan Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB), LELB Vācu Svētā Pētera draudze, kas baznīcā saimniekoja līdz 1939. gadam, valsts un Rīgas dome. Likumprojekts, kas šobrīd ir iestrēdzis Saeimā, paredz īpašuma tiesību nodošanu LELB.

Ielu tīrīšanas darbi Rīgā notiks arī nakts stundās

Atsākoties intensīvai snigšanai, Rīgas domes Satiksmes departaments pilnā apmērā turpina veikt ielu, tiltu un veloceļu tīrīšanu un pretslīdes materiālu kaisīšanu, un paredzēts, ka sniega tīrīšanas darbi tiks organizēti arī nakts stundās, aģentūru LETA informēja departamentā.

Rīgas dome plāno likvidēt izpilddirekcijas(4)

Rīgas dome plāno likvidēt izpilddirekcijas, pirmdien 100 dienu preses konferencē informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (APP). Jau nākamajā domes sēdē esot plānots pieņemt lēmumu par likvidēšanas sākšanu.

Rīgā policija gadumijas komandantstundā fiksējusi neatļautas ballītes un pirotehnikas lietošanu(3)

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) gadumijas komandantstundā saņēmusi izsaukumus saistībā ar ballītēm, pirotehnikas lietošanu un kāda vīrieša "naksnīgām pastaigām ar cirvi", liecina policijas apkopotā informācija. RPP Jaungada naktī piefiksējusi 85 notikumus saistībā ar ārkārtas stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, kā arī veiktas 87 personu pārbaudes, kuras atradās uz ielas komandantstundas laikā - no plkst.22 līdz 5.