Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Novados

Garkalnes pārdalīšanu uztver ar šaubām © DIENA(3)

Lemjot par to, ka jau pēc nākamajām pašvaldību vēlēšanām jaunizveidotā Ulbrokas novada pašvaldībai līdz 2023. gada 31. decembrim būs jāapstiprina pašreizējā Garkalnes novada sadalīšanas plāns un jānosūta izvērtēšanai topošā Ādažu novada pašvaldībai, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija nav ņēmusi vērā iesaistīto novadu viedokli. Kā Garkalnes, tā Ādažu un Ropažu novadā Dienai atzīst – neviens vietējo cilvēku domas nav prasījis, iestrādājot likumā bumbu ar laika degli, kas var raisīt strīdus jaunizveidoto pašvaldību starpā.

Covid-19 konstatēta arī Daugavpils novadā(5)

Koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 konstatēta arī Daugavpils novadā, līdz ar to kopumā slimība skārusi 74 pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Covid-19 konstatēts arī Neretas un Riebiņu novados

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 konstatēts arī Neretas un Riebiņu novados, līdz ar to kopumā slimība skārusi 73 pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Līdz ar ZZS un KPV LV vienotu nostāju Varakļānus tomēr varētu atstāt pie Madonas novada © DIENA(18)

Steigā pieņemto un duālo lēmumu Varakļānu novadu iekļaut gan Rēzeknes, gan Madonas novadā parlamentam nāksies atrisināt jau drīz. Saeima administratīvi teritoriālās reformas (ATR) jumta likumu trešajā, galīgajā lasījumā plānojusi sākt skatīt maija vidū. Šonedēļ atbildīgās Saeimas komisijas deputātu vairākums atbalstīja Varakļānu novada teritorijas izslēgšanu no topošā Rēzeknes novada un iekļaušanu jaunveidojamā Madonas novadā, kā to paredz arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājums. Tas gan negarantē tādu pašu lēmumu arī Saeimas sēdē, jo Varakļānus kā Latgales teritoriju joprojām redz trīs politiskie spēki. Tomēr frakciju pārstāvju teiktais liecina, ka Varakļānu iedzīvotāju vairākuma viedoklis tomēr ir sadzirdēts.

Saslimšana ar Covid-19 konstatēta arī Ikšķiles novadā

Aizvadītajā diennaktī Ikšķiles novadā konstatēts vismaz viens saslimšanas gadījums ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Policija meklē Ķekavas novadā atrasta seifa īpašnieku(7)

Šī gada 4. aprīlī Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirknī vērsās kāds iedzīvotājs, kurš Ķekavas novadā, Jaunsilā, kādā ūdenskrātuvē atradis metāla seifu. To atverot, tajā tika atrastas divu automašīnu atslēgas, informē VP pārstāve Ance Rozīte.