Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Upē Valkas novadā noslīkuši divi cilvēki(6)

Sestdien Valkas novadā, apgāžoties laivai, upē noslīkuši divi cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Likvidēta gāzes noplūde Valmierā

Atbildīgie dienesti likvidējuši rakšanas darbu laikā radušos gāzes noplūdi Valmierā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Daugav’s abas malas mūžam nesadalās © DIENA(6)

"Sēlijas novada izveide ir galvenais mērķis šajā laikmetā," saka Ilūkstes novada mērs Stefans Rāzna, kurš virza alternatīvus priekšlikumus administratīvi teritoriālajai reformai (ATR) Daugavas kreisās puses pašvaldībās. Varianti ir vairāki, bet neviens no tiem nesakrīt ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu, kurā Ilūkste pievienota mentāli atšķirīgajam Daugavpils novadam. Kaimiņu novadi pret Ilūkstes mēra piedāvājumu pagaidām izturas visai rezervēti, vienīgi Jaunjelgavas novada vadība atzīst, ka ir gatava sadarboties vienota mērķa labā.

Kurzemē un Ziemeļvidzemē līst un snieg

Agrā ceturtdienas rītā daudzviet Kurzemē un Ziemeļvidzemē līst un snieg, vietām Ziemeļvidzemē izveidojusies sniega sega, liecina meteoroloģiskā informācija.

Garkalnes novada pašvaldībā apgalvo, ka VK veiktā revīzija esot subjektīva © DIENA(40)

Valsts kontroles (VK) revīzijā secināts, ka Garkalnes pašvaldības izdevumiem trūkst tiesiska pamatojuma – nav iespējams pilnībā izsekot un pārliecināties, kur konkrēti ir novirzīti finanšu līdzekļi. Kā Dienai skaidro VK revidente Elita Andruce: "VK nevar apgalvot, ka Garkalnes pašvaldība naudu nav izlietojusi tiem mērķiem un uzdevumiem, kurus viņi norāda, taču problēma slēpjas tajā, ka nav tiesiska pamatojuma, proti, normatīvo aktu, kas apstiprinātu, kur ir novirzīti pašvaldības budžeta līdzekļi." VK revīzijas ziņojumā arī uzsvērts, ka Garkalnes novada vadība nav ievērojusi labas pārvaldības principus, proti, atklātību, vienlīdzību un tiesisko paļāvību. Vairākos gadījumos secināts, ka pašvaldības vadība ir pieļāvusi likuma normu pārkāpumus, par kuriem VK ir ziņojusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Valka aicina ciemos Saeimas deputātus © DIENA(11)

Valkas novada dome nosūtījusi vēstuli Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājai Ingai Goldbergai (Saskaņa) ar aicinājumu noorganizēt LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēdi Valkā. Deputāte Dienai atzīst, ka valcēnieši nav vienīgie aicinātāji ciemos, taču vispirms vēlas uzklausīt ministrijas redzējumu.

Ozolnieku novads no VARAM prasa izvērtējumu par katru pašreizējo Latvijas novadu(2)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijai pirms likumprojekta Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums virzīšanas izskatīšanai pirmajā lasījumā jāpieprasa no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izvērtējums atsevišķi par katru pašreizējo Latvijas novadu, norādīts Ozolnieku novada pašvaldības Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, komisijai, Saeimas frakcijām un Latvijas pašvaldību savienībai nosūtītajā vēstulē.

Jelgavā ziedo aizsargājamu teritoriju tilta būvniecībai(10)

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu, kas paredz jauna tilta būvniecību Jelgavas ziemeļu daļā, vienlaikus paredzot, ka tādā veidā tiks skarti 56,8 hektāri Natura 2000 aizsargājamās teritorijas.