Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Tukumā skatlogu izstādē janvāris 91 apskatāmi divi barikāžu laika dzīvokļi

No 14. līdz 27. janvārim māksla galerija Durvis, Brīvības laukumā 21, Tukumā, skatlogos piedāvā apskatīt neparastas formas izstādi janvāris `91, kas veltīta 1991. gada barikāžu laikam. Skatlogu izstāde ir skatāma no ielas jebkurā diennakts laikā, bet vislabāk tā izskatās tieši tumšajās stundās. Izstādē no Tukuma muzeja krājuma priekšmetiem ir uzburtas divu dažādu ģimeņu: padomju spēka struktūrās dienējošas personas un jaunu tautfrontiešu dzīvokļu ainas, informēja Tukuma muzeja pārstāvji.

Dziedi un skaiti kā lībiešu lapsa © DIENA(1)

Latvijas Universitātes Lībiešu institūts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu izveidojis jaunu iespēju lībiešu valodas apguvei – bērnu un jauniešu auditorijai un jebkuram interesentam paredzētu oriģināldziesmu ciklu lībiešu valodā.

Latvijas Arhitektu savienība koncertzāles atrašanās vietas izvēlei aicina izveidot darba grupu

Latvijas Arhitektu savienība (LAS), atsaucoties uz 2020. gada 11. decembra LR Kultūras ministra aicinājumu sniegt LAS viedokli par Nacionālās koncertzāles novietni, nosūtījusi vēstuli LR Kultūras ministrijai, aicinot kopīgi izstrādāt sabiedrībai saprotamu, labiem pārvaldības principiem atbilstošu stratēģiju Nacionālās koncertzāles īstenošanai, veicot profesionālu potenciālo novietņu analīzi sadarbībā ar nozares un iesaistīto institūciju speciālistiem.

No Pērkona līdz zinātniskai konferencei. Barikādēm - 30 © DIENA(4)

Tas bija drausmīgi auksts janvāris. Īsta spelgoņa. To tik labi atceros, jo vienīgo reizi dzīvē uzvilku tautiskās baltās adītās zeķubikses ar cauro vīli visā garumā. 1991. gada ziemā biju vidusskolniece – tautumeita, kas līdzīgi kā tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju bija gatava atdot savu dzīvību par Latviju. Ja vajadzēs. Ļoti jau visi cerēja, ka nevajadzēs, bet nopietnajās sejās bija lasāms, ka iekšēji lēmums ir pieņemts.

Latvijas Televīzija un Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina dalīties ar barikāžu laika fotogrāfijām

Atminoties notikumus pirms 30 gadiem, Latvijas Televīzija kopā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju aicina ikvienu pārmeklēt savu vai savas ģimenes fotoarhīvu, uzrunāt tuviniekus un arī zināmos fotogrāfus-amatierus, kuru personīgajā arhīvā varētu būt attēli no barikāžu nedēļām Rīgā vai ar tām saistītiem notikumiem reģionos. Fotogrāfijas aicina anotēt, pievienot savu Barikāžu stāstu un augšuplādēt muzeja izveidotajā vietnē Gadsimta albums – https://www.latvijasgadsimts.lv/albums.

Sācies Kilograms kultūras 2020 ziemas balsojums

Šodien, 11. janvārī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 ziemas balsojums. Žūrija balsojumam izvirzījusi notikumus un darbus, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz decembrim. Ziemas balsojumā iespējams vērtēt arī 2020. gada laikā pieteiktās kultūras baudīšanas vietas, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.

Nākamnedēļ bibliotēkas atsāks grāmatu izsniegšanu(2)

Šodien, 7. janvārī, valdība lēma no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu, tomēr bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas. Klātienē varēs arī turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas. Pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Izzinošs un virtuāls ceļojums pagātnē digitālajā krātuvē Redzidzirdilatviju.lv

Publiska piekļuve internetā Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva materiāliem ir kopš 2015. gada – vietnē Redzidzirdilatviju.lv. Tās meklētājā ierakstot interesējošo vārdu vai tēmu, attiecīgi tiek piedāvātas fotogrāfijas, skaņu ieraksti, kinohronikas, filmas par šo tēmu vai personu. Informāciju vai filtrēt arī detalizētāk, jo atlases piedāvājumu ir daudz – dokumentu veidi, datējums, nosaukums.

2020. gada titulētākā būve Latvijas arhitektūrā – Hanzas perons © DIENA(1)

Par neatņemamu Jaunā gada sagaidīšanas tradīciju ir kļuvusi aizvadītā gada izvērtēšana dažādās jomās. Par vienu no šā gada veiksmes stāstiem var uzskatīt bijušajā dzelzceļa noliktavas ēkā izveidoto kultūras un izklaides centru Hanzas perons (arhitektu birojs Sudraba arhitektūra), kas 2020. gadu noslēdz kā titulētākā ēka Latvijas arhitektūrā.