Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Sadalītas Grammy balvas

Prestižās ASV mūzikas balvas Grammy ceremonijā svētdien Bejonse uzstādījusi jaunu rekordu, kļūstot par mākslinieci ar vislielāko Grammy balvu skaitu karjerā. Savukārt popzvaigzne Teilore Svifta trešo reizi savā karjerā ieguva Grammy balvu kategorijā Gada albums. Viņa ir pirmā sieviete, kura uzvarējuši šajā kategorijā trīs reizes karjerā.

Atjaunos Saktas mājas Brīvības bulvārī 32 fasādi

Pirmdien, 15. martā, VAS Valsts nekustamie īpašumi uzsāk Saktas mājas, Rīgā, Brīvības ielas 32 - fasādes remontdarbus. Kultūrvēsturiski nozīmīgajā ēkā kopš 2014. gada uz laiku līdz atgriešanās brīdim Rīgas pilī atrodas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) ekspozīcija un izstāžu telpas. LNVM turpinās savu darbību arī nama fasādes remontdarbu periodā, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi pārstāvji.

Skolēnu brīvlaikā vairāk nekā 30 tiešsaistes lekcijās un nodarbībās varēs iepazīt Kultūras akadēmijas studiju programmas(1)

Skolēnu brīvlaikā, no 15. līdz 19. martam, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvā iespēju 10.–12.klašu skolēniem piedalīties pasākumā Studenta kurpēs, aicinot apmeklēt vairāk nekā 30 tiešsaistes lekcijas un nodarbības lielā daļā LKA piedāvātajās bakalaura studiju programmās un apakšprogrammās. Vietu skaits lekciju apmeklējumam ir ierobežots, tāpēc skolēni tiek aicināti pieteikties savlaicīgi un ne vairāk kā uz piecām lekcijām., informēja LKA pārstāvji.

Aicina apspriest kultūrpolitikas pamatnostādņu projektu nākamajiem septiņiem gadiem(1)

Kultūras ministrija (KM) ciešā sadarbībā ar nozares pārstāvjiem ir izstrādājusi kultūrpolitikas prioritāros uzdevumus nākamajiem septiņiem gadiem: Kultūrpolitikas pamatnostādņu 2021.–2027. gadam projektu. No 9. līdz 23. martam izsludināta dokumenta sabiedriskā apspriešana, aicinot valsts, pašvaldību, nevalstiskās un privātās kultūras institūcijas, kultūras nozares profesionāļus un kultūras patērētājus rakstiski izteikt viedokli par to saturu, informēja KM pārstāvji.

Sievietes vieta, loma un sasniegumi. Tiešsaistē rit festivāls LadyFest Riga © DIENA

Starptautiskā Sieviešu diena inspirē plašu jautājumu loku, par ko runāt, domāt, diskutēt, uzzināt. Jau trešo gadu notiek arī LadyFest Riga, šoreiz gan no 8. līdz 14. martam tiešsaistē. Festivāls tapis ar mērķi ik gadu uz vienu nedēļu martā radīt telpu, kurā runāt par sievietēm aktuāliem jautājumiem, svinēt sieviešu sasniegumus mākslā un kultūrā.

Pasniegtas folkloras balvas Austras koks

Latvijas Folkloras biedrība pasniegusi ikgadējo folkloras balvu Austras koks trīs nominācijās – Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana, Aktivitātes folkloras jomā 2020. gadā un Mūža ieguldījums.

VKKF mērķprogrammai Nākotnes kultūras piedāvājums visās kultūras nozarēs tiek piešķirti trīs miljoni eiro

Valdība 4. marta sēdē atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt 3 000 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammai Nākotnes kultūras piedāvājums. Tās ietvaros paredzēts sniegt atbalstu jaunu kultūras produktu un pakalpojumu radīšanai un jau izstrādāto kultūras produktu un pakalpojumu pielāgošanai un īstenošanai pastāvošo Covid-19 drošības pasākumu apstākļos, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.