Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Džezs kā pārsteidzoša kultūru apmaiņa © DIENA(1)

Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas ritmi 2021 norisināsies no 30. jūnija līdz 3. jūlijam klātienē, vienlaikus četrās galvaspilsētas vietās. Galvenie ārzemju viesmākslinieku koncerti notiks VEF Kultūras pilī.

Rundāles pils dārzs nominēts Eiropas Dārza balvai 2021

Rundāles pils ansambļa teritorija aizņem 85 hektārus. Tajā ietilpst 10 hektāru liels baroka stila franču dārzs – ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijā, kas šogad nominēts Eiropas Dārza balvai 2021, informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Precizēti autordarbu un izpildījumu veidi, kuriem piemēro nosacītos izdevumus

Ministru kabineta sēdē 29. jūnijā atbalstīti grozījumi normatīvajā regulējumā par iedzīvotāju ienākumu nodokļa piemērošanas kārtību. Tādējādi tiek precizēti autoru darbu un izpildījumu veidi, kuriem varēs piemērot nosacītos izdevumus, t.i., pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas atskaitīt no autoratlīdzības (autortiesību un blakustiesību atlīdzības) izdevumus, kuri ir saistīti ar šo darbu un izpildījumu radīšanu, izdošanu, izpildīšanu vai citādu izmantošanu, informē Kultūras ministrija

No dziesmām līdz džeza snaiperiem © DIENA

Jau septīto reizi Berga bazārā notiks Vasaras festivāls, ļaujot vēsturiskajā pagalmā atgriezties pie klātienes mūzikas baudīšanas. Koncertu sēriju 30. jūnijā atklās nupat no Berlīnes mājās atbraukušais saksofonists Toms Rudzinskis ar domubiedru kvartetu, un tā turpināsies vasaras trešdienu vakaros. Mūziķi uzstāšanos sāks plkst. 19.00, un ieeja koncertos būs bez maksas. Koncertus papildinās vīna bāra Garage un restorāna Andalūzijas suns garšīgie piedāvājumi.

Valdība piešķir finansējumu Radošo personu nodarbinātības programmas otrās kārtas pilnvērtīgai īstenošanai

Vadība 22. jūnija sēdē atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt 2 072 276 eiro no Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas Radošo pašnodarbināto personu nodarbinātības programmas otrās kārtas īstenošanai, kas paredz piešķirt stipendiju personām, kuru radošo darbību ietekmējuši Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumi, 650 eiro apmērā mēnesī uz laiku līdz trim mēnešiem par laika periodu no 2021. gada 1. aprīļa līdz 2021. gada 30. jūnijam, informē Kultūras ministrija

Kultūras un mantojuma iestāžu atbalstam Covid-19 ietekmes mazināšanai šogad novirzīti 5,5 miljoni eiro

Ministru kabinets otrdien, 22. jūnijā, apstiprināja pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas virzīto atbalstu Covid-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai valsts teātros un koncertorganizācijās, kā arī mantojuma iestādēs – valsts muzejos un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB). Šim mērķim šajā gadā valsts teātriem un koncertorganizācijām novirzīti 1 908 656 eiro, savukārt valsts muzejiem un LNB – 3 590 256 eiro, informē Kultūras ministrija

Bērniem un jauniešiem izveidota galda spēle Putna dzīve

Latvijas Ornitoloģijas biedrība ir sagatavojusi galda spēli Putna dzīve, kas tapusi starptautiskās gājputnu atgriešanās reģistrācijas programmā Dzīvais pavasaris, mudinot bērnus un jauniešus iepazīt gājputnus un ziņot par to novērojumiem, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve Kitija Balcare.

Trīs rakstnieki kultūras ministra lomā

Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Majoros (Jāņa Pliekšāna iela 5/7) līdz 3. jūlijam aicina uz izstādi Andrejs Upīts, Jānis Akuraters, Rainis un jaunās Latvijas valsts kultūrpolitika, kas veltīta trīs rakstnieku darbībai "kultūras ministra lomā"

Arhitektam Jānim Vilciņam – 90 © DIENA

18. jūnijā 90 gadu jubileju būtu svinējis ievērojamais Latvijas arhitekts Jānis Vilciņš. Viņš ir pazīstams kā viens no Preses nama un Centrālkomitejas ēkas arhitektiem

Festivāls rokas stiepiena attālumā © DIENA

Neraugoties uz dīvainajiem laikiem, ceļojošais kultūras festivāls Võnge šovasar tomēr varēs norisināties. Pasākums notiks jau pēc nepilna mēneša, 2. un 3. jūlijā Tervas pagastā, Soglemegi, topošā Mulgi piedzīvojumu centra atrašanās vietā. Festivāla norises vieta atrodas tikai 43 km attālumā no Valgas – informē rīkotāji.

Lielais Kristaps 2021 aicina pieteikt filmas

No jūnija vidus līdz šāgada 15. augustam Latvijā reģistrēti un neatkarīgi filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, informēja organizatoru pārstāve Zane Dzene.

Koncertzāle Lielais dzintars ver durvis apmeklētājiem no visas Latvijas

Otrdien, 15. jūnijā, pēc teju pusgada pārtraukuma, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars no jauna vērusi durvis apmeklētājiem. Visas vasaras garumā tā piedāvās izzinošas ekskursijas, īpašus muzikālus notikumus, kā arī mākslas izstādi, informēja Liepājas koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.