Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Piektdiena, 31. marts
Gvido, Atvars

Māksla

Ar Latvijas mākslinieku izstādēm Polijā atklāj Eiropas stikla mākslas festivālu

Polijas pilsētā Vroclovā 17. oktobrī plkst. 17.00 jau astoto reizi tiks atklāts starptautiski atzītais stikla mākslas festivāls European Glass Festival, kurā šogad uzmanības centrā būs mūsdienu stikla māksla no Latvijas. Mākslas festivālā notiks 11 dažāda mēroga izstādes, semināri un dažādi ar stiklu saistīti notikumi, kuros piedalīsies 36 dažādu paaudžu stikla mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

ASV dibināta organizācija Latvijas mākslas muzeju atbalsta veicināšanai

Amerikas Savienotajās Valstīs dibināta jauna organizācija, lai pievērstu uzmanību un veicinātu atbalstu Latvijas mākslas muzejiem. Tās dibinātāji – māksliniece Vija Celmiņa, Latvijas goda konsuls Vermontas štatā Daris Dēliņš un Latvijas goda konsuls Filadelfijā Džons Medveckis, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Foto: Sporta 2 kvartālā atklāta lielo jautājumu izstāde Perpendikulārā karote

Sporta 2 kvartālā atklāta Ziedoņa muzeja un scenogrāfa Andra Kaļiņina lielo jautājumu izstāde Perpendikulārā karote, kas veltīta Imanta Ziedoņa, Vitālija Korotiča un Gunāra Janaiša grāmatai (1972) ar tādu pašu nosaukumu, kurā dokumentēts ceļojums uz tā laika Tadžikistānu, apbrīnojot tās bagātīgo kultūru un viesmīlīgos cilvēkus. Izstāde apmeklētājiem bez maksas būs pieejama jebkurā diennakts stundā.

Dialogs par naudu. Atklāta Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes ar kolekcijas monētām © DIENA

Monētas stāsta, atklāj un pārsteidz – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. un 5. stāva izstāžu zālēs ir aplūkojama Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes, kas aicina novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu.

Izstāde PURVĪTIS LNMM pagarināta līdz 16. oktobrim

Atsaucoties lielajai apmeklētāju interesei, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs līdz 16. oktobrim pagarina izstādi PURVĪTIS, kas veidota par godu izcilā latviešu ainavista Vilhelma Purvīša 150. jubilejai.

Būs skatāma izstāde Zem. Virs. Mecotinta un akvatinta Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 4. stāva galerijā no 6. oktobra līdz 30. decembrim apskatāma izstāde Zem. Virs. Mecotinta un akvatinta Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā. Izstāde noslēdz grafikas tehnikām veltīto izstāžu ciklu, šoreiz iepazīstinot ar divām tonālajām dobspiedes tehnikām – akvatintu un mecotintu – un to attīstību, sniedzot izsmeļošu priekšstatu par abu tehniku ģenēzi. Darbu izlase veidota no LNB Mākslas krājuma grafikas kolekcijas, kurā ietverta arī vācu mākslas zinātnieka un kolekcionāra Pētera Betgera (Peter Böttger) dāvinājums bibliotēkai.

Aicina iesniegt pieteikumus Sony World Photography Awards fotogrāfiju konkursam

No šī gada 1. jūnija ikviens var iesniegt pieteikumus prestižajam Sony World Photography Awards fotogrāfiju konkursam, kuru jau sešpadsmito reizi rīko Pasaules fotogrāfijas organizācija. Pieteikumus iespējams iesniegt bez maksas mājaslapā www.worldphoto.org. Studentu kategorijai pieteikumus iespējams iesniegt līdz šī gada 30. novembrim.