Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. februāris
Dace, Dārta, Dora

Māksla

Izstāde PURVĪTIS LNMM pagarināta līdz 16. oktobrim

Atsaucoties lielajai apmeklētāju interesei, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs līdz 16. oktobrim pagarina izstādi PURVĪTIS, kas veidota par godu izcilā latviešu ainavista Vilhelma Purvīša 150. jubilejai.

Būs skatāma izstāde Zem. Virs. Mecotinta un akvatinta Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 4. stāva galerijā no 6. oktobra līdz 30. decembrim apskatāma izstāde Zem. Virs. Mecotinta un akvatinta Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā. Izstāde noslēdz grafikas tehnikām veltīto izstāžu ciklu, šoreiz iepazīstinot ar divām tonālajām dobspiedes tehnikām – akvatintu un mecotintu – un to attīstību, sniedzot izsmeļošu priekšstatu par abu tehniku ģenēzi. Darbu izlase veidota no LNB Mākslas krājuma grafikas kolekcijas, kurā ietverta arī vācu mākslas zinātnieka un kolekcionāra Pētera Betgera (Peter Böttger) dāvinājums bibliotēkai.

Aicina iesniegt pieteikumus Sony World Photography Awards fotogrāfiju konkursam

No šī gada 1. jūnija ikviens var iesniegt pieteikumus prestižajam Sony World Photography Awards fotogrāfiju konkursam, kuru jau sešpadsmito reizi rīko Pasaules fotogrāfijas organizācija. Pieteikumus iespējams iesniegt bez maksas mājaslapā www.worldphoto.org. Studentu kategorijai pieteikumus iespējams iesniegt līdz šī gada 30. novembrim.

Ar koncertu ieskandina rudens sezonu Vilhelma Purvīša muzejā

Siguldas Opermūzikas svētku vadītājs Dainis Kalns 15. oktobrī ielūdz uz tenora Miervalda Jenča, Venta Zilberta un koru koncertu. Koncertā piedalīsies Siguldas jauktais koris Atvars diriģenta Jāņa Baltiņa vadībā, Ogres sieviešu koris Rasa diriģentes Airas Birziņas vadībā un Rīgas sieviešu koris Dzintars. No plkst. 14.00 Vecjaužos izskanēs Daiņa Kalna veidota programmu ar Emīla Dārziņa melodijām.

Latvijā viesosies vācu komiksu mākslinieks Mavils

Latvijā no 26. līdz 29. septembrim viesosies vācu komiksu mākslinieks Mavils, lai vadītu radošās darbnīcas Latvijas Mākslas akadēmijā un skolās, kā arī piedalītos komiksa Kinderlande lasījumā.

Rīgā notiks Ukrainas mākslinieku darbu labdarības izstāde – pārdošana

No 6. oktobra līdz 3. novembrim Mazajā ģildē (Amatu ielā 5, Rīgā) notiks Ukrainas mākslinieku gleznu labdarības izstāde – pārdošana The children of war (Kara bērni). Izstādi organizē starptautiskā galerija Gallery Les Noms un labdarības fonds Patrons of Ukraine ar Rīgas domes atbalstu. Pasākuma mērķis – līdzekļu vākšana no kara cietušo Ukrainas sieviešu un bērnu atbalstam.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle izsludina pieteikšanos balvai Meklējam jauno fotogrāfijā!

Līdz šī gada 2. oktobrim jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aicināti pieteikt savus darbus Rīgas Fotogrāfijas biennāles - NEXT 2023 (RFB – NEXT 2023) balvai Meklējam jauno fotogrāfijā! Starptautiskas žūrijas izvēlētajam balvas ieguvējam nākamā gada maijā būs iespēja rīkot personālizstādi ISSP Galerijā RFB – NEXT 2023 programmas ietvaros, kur notiks arī pārējo laureātu apbalvošana. Īpašas balvas konkursa dalībniekiem piešķirs arī fonds VV Foundation un Lietuvas grāmatu izdevniecība NoRoutine Books.