Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

Zemgus Zaharāns

Hobija līmeņa pašnodarbinātības veids(2)

VID vadītāja Ieva Jaunzeme: "Vairāk stāsts ir par to, vai ir vērts turēt šādu hobija līmeņa pašnodarbinātības veidu, ja vienmēr, protams, ir iespēja vai nu apturēt, vai arī izbeigt šāda veida darbību, ja tas jums nenes reāli dzīvei ienākumus."

Nord Stream 2

ASV un Vācijas vienošanās par projekta Nord Stream 2 pabeigšanu izraisījusi neapmierinātību gan Polijā un Ukrainā, gan arī ASV Kongresā. Vienošanās tiek traktēta kā Maskavas ģeopolitiskā uzvara.

Fikso ieņēmumu dienests

Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa saka, ka aizdomu gadījumā dienestam esot nepieciešams aizturēt finanšu līdzekļus, lai pēc tam policija izmeklētu, vai tie nav noziedzīgi iegūti.

ASV karaspēks pamet Afganistānu

Kopš maija sākuma, kad Afganistānā tika uzsākts ASV un cita ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējais posms, talibu nemiernieki ieņēmuši ceturto daļu Afganistānas rajonu un iekļuvuši arī vairāku provinču galvaspilsētās.

Būvniecības nozare pārkarst

Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka uzskata, ka būvniecības nozare tuvojas pārkaršanai. Valdība gan nolēma tai novirzīt vēl 200 miljonu eiro.

Jaunais nodoklis

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā Manabalss.lv par 2021. gada nodokļu reformas atcelšanu nepilnas nedēļas laikā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu.

Noslīkt telefonā

Psihologi atzīst, ka Covid-19 laika piespiedu mājsēde un socializācijas ierobežojumi klātienē izraisījuši lielāku ieslīgšanu datoratkarībā.

Pabriks un stabiņi(1)

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks tviterī pauda neapmierinātību ar stabiņu uzstādīšanu uz ielām Rīgā un šosejas ap Ādažiem.

Pavļuts un pūļa imunitāte(2)

Veselības ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka līdz rudenim sasniegt pūļa imunitātei nepieciešamo 70% vakcinēto iedzīvotāju slieksni "vairs nešķiet tik reāli".

Vakcinācijas reklāma

Nacionālais veselības dienests paziņoja, ka no 1. jūlija plāno sākt jaunu vakcinācijas reklāmas kampaņu.

Gāzes cenu lēciens(7)

Latvijas gāzes dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no 1. jūlija pieaugs par 25–43 procentiem.

Vara kļāni

Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam Satversmes tiesa atzinusi par neatbilstošu Satversmei. Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliks kā atsevišķa pašvaldība. Tāpat noteikts, ka Ministru kabinetam līdz 2022.gada 1.janvārim būs jāiesniedz Saeimai priekšlikumi attiecībā uz Varakļānu novada administratīvo teritoriju. Šāds izvērtējums būs jāsniedz atbilstoši Saeimas jau noteiktajam administratīvi teritoriālās reformas mērķim.

Pamanīs?!

Starptautisko Ledus hokeja federāciju varētu sodīt par Latvijā nelegālas azartspēļu vietnes reklāmu hokeja čempionāta laikā.

Staķis atstādina Reinbahu

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis paziņoja, ka no amata tiek atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs. Viņu savulaik no amata jau atbrīvoja Nils Ušakovs.

Gaisa pirāts Lukašenko(1)

Aviokompānijas Ryanair lidmašīnai, kas svētdien bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, Baltkrievijas gaisa telpā netālu no Lietuvas robežas nācās mainīt kursu un doties uz Minsku, kur Baltkrievijas kriminālpolicija aizturēja vienu no tās pasažieriem - opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija Nexta dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Protaseviču, kuram Baltkrievijā draud nāvessods. Šādu patvaļu asi nosodījušas Eiropas savienības dalībvalstis.

Balsošana no mašīnas

Gatavojoties jūnija pirmajā sestdienā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apstiprinājusi kārtību balsošanai ārtelpās, kas dod iespēju pašvaldības vēlēšanu komisijām pie vēlēšanu iecirkņa izveidot speciālu vietu balsošanai automašīnās. Kā aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova, šādu iespēju pašvaldību vēlēšanās plānots izmēģināt Ādažu novadā un Jēkabpils novadā.

Vakcinācija kā loterija

Veselības ministrija rosināšot diskutēt par dažādiem pasākumiem iedzīvotāju vakcinācijas veicināšanai, tajā skaitā Latvijas loto izlozi vakcinētajām personām.

Dziesmu un deju svētki

Kultūras ministrs, izglītības ministre, kā arī atsevišķi jomas profesionāļi izteikušies, ka Dziesmu un deju svētki ir tradīcija, ko nedrīkst atcelt nekādos apstākļos.

Atrodi atšķirības(1)

Kremlis grasās aizliegt PSRS komunistiskā un Vācijas nacistiskā režīma salīdzināšanu, kā arī apšaubīt "PSRS humāno misiju Eiropas valstu atbrīvošanā".

Mediķu trauksmes zvans

Mediķi brīdina valdību, ka epidemioloģiskā situācija valstī nekļūst labāka un nav pamata atcelt ierobežojumus.

Krievijai nedraudzīgas valstis

Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā pēc Vladimira Putina rīkojuma tagad iekļautas arī Baltijas valstis.