Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Zemkopība

Pēc 84 gadu pārtraukuma Latvijā selekcionēta jauna linu šķirne

Latgales lauksaimniecības zinātnes centra (LLZC) un Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) zinātnieki selekcionējuši un reģistrējuši jaunu linu šķirni. Pēc divu gadu pārbaudes (2017.- 2018.) rezultātiem Polijā Latvijas šķiedras linu līnijai piešķirts šķirnes statuss ar nosaukumu Vilani, portālu Diena.lv informēja Zemkopības ministrija.

Ilgtermiņā bez revolūcijas

Būtu pozitīvi, ja piepildītos Eiropas Komisijas (EK) progresīvā un sarežģītā pārtikas ražošanas un lauksaimniecības vīzija par augstāku nodarbinātību, ekonomisko izrāvienu un apdzīvotību laukos. Pagaidām šis redzējums par lauksaimniecību vēl rūpīgi vērtējams un liek uzdot daudzus jautājumus, ceturtdien konferencē par Eiropas Savienības lauksaimniecības nākotni pēc 2020. gada pauda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Sadala 8,723 miljonu eiro valsts subsīdijās lauksaimniekiem

Valsts atbalstā lauksaimniekiem šogad būs pieejami 8,723 miljoni eiro, tostarp lielākā daļa jeb 5,786 miljonus eiro novirzīs atbalstam lopkopības nozarē, paredz vadības atbalstīties noteikumi programmā Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

LLU pētījums: Nākotnē kviešu platības pieaugs, bet rudzu un miežu - samazināsies

Nākotnē Latvijā gaidāms kviešu platību pieaugums, savukārt rudzu un miežu platības varētu samazināties, konferencē Zināšanās balstīta bioekonomika lauksaimniecības un pārtikas nozarē prezentējot jaunāko augstskolas zinātnieku pētījumu, informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore Irina Pilvere.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide