Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tēriņi

Dzīvojam atliktā patēriņa laikā

Ierobežojumi, kas ieviesti Covid-19 pandēmijas apkarošanai, mazinājuši iedzīvotāju naudas tēriņus, tādējādi negatīvi ietekmējot ekonomisko attīstību.

Budžeta izdevumi aug straujāk par plānotajiem ieņēmumiem

Lai gada šā gada pirmajos sešos mēnešos konsolidētajā kopbudžetā bija 217,5 miljonu eiro liels pārpalikums, tomēr vienlaikus vērojama nodokļu pusgada plāna neizpilde par 9,9 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.Kopbudžeta izdevumi pirmajā pusgadā bija 4,368 miljardi eiro, kas salīdzinājumā ar pērnā gada atbilstošo periodu pieauga par 281 miljonu eiro.

Eksministri ārvalstu komandējumiem paredzēto naudu tērējuši Latvijā

Bijušie izglītības un zinātnes ministri Roberts Ķīlis un Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) ministrijas izsniegto kredītkarti, kas paredzēta tēriņu segšanai ārzemju komandējumos, izmantojuši izdevumu segšanai tepat Latvijā, svētdien vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums De Facto.

Rudzītis: Tēriņus palielinājušas tās mājsaimniecības, kurās bijis ienākumu kāpums

"Ja 2011.gadā mājsaimniecību tēriņu palielinājumu galvenokārt ietekmēja cenu kāpums, tad pērn patēriņa izdevumu palielināšanos vairāk ietekmēja mājsaimniecību vēlme un arī iespējas tērēt vairāk," norāda SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.Mājsaimniecību budžeta apsekojuma rezultāti liecina, ka pērn Latvijas mājsaimniecības turpināja palielināt savus tēriņus – patēriņa izdevumi faktiskajās cenās palielinājās par 5.

KNAB izvērtēs SC un Gods kalpot Rīgai tēriņus par politisko reklāmu

Lai arī līdz oficiālajam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam palicis apmēram mēnesis, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jebkurā gadījumā izvērtēs, vai partiju "Saskaņas centrs" (SC) un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) līdz šim izlietotie politiskās reklāmas tēriņi atbilst likuma prasībām.

Āboliņš: Summa, kas vecākiem jāiztērē, nav tik liela

"Ja cilvēkam ar tik smagu sirdi ir jātērē nauda bērna treniņtērpa iegādei, tas man šķiet liekulīgi. Kam tad viņš netērēs ar smagu sirdi? Piektdienas ballītēm?" šādu viedokli pauž žurnāla Playboy galvenā redaktora vietnieks un divu bērnu tēvs Ivars Āboliņš.

Divkāršojies cilvēku skaits, kas plāno remontēt mājokli

Katrs trešais no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem (32%) jeb divreiz vairāk iedzīvotāju kā 2008. gadā tuvākā gada laikā plāno veikt mājokļa remontu, rāda Swedbank aptauja par Latvijas iedzīvotāju plāniem tuvākajā laikā veikt lielus pirkumus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide