Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Privatizācija

Atkal rosina otro privatizācijas vilni

Ar īpaši aicinātu ārvalstu ekspertu dalību un priekšlasījumiem pagājušās nedēļas piektdienā notika biržas Nasdaq Riga un a/s Prudentia organizēta diskusija Kā valsts uzņēmumu kotēšana biržā veicina ekonomisko izaugsmi?, kur galvenais akcents tika likts uz to, ka privātā kapitāla jeb investoru ienākšana valsts kapitālsabiedrībās veicināšot gan pašu uzņēmumu efektivitātes paaugstināšanos, gan arī valsts kopējās ekonomikas izaugsmi. Lai gan pasākuma rīkotāji šajā kontekstā ļoti pamanāmi izvairās lietot vārdu "privatizācija", tomēr teju visu ārvalstu ekspertu prezentācijās par privātā kapitāla piesaistes pozitīvajiem aspektiem pavīdēja tieši vārds "privatizācija".

Privatizācijai izmantoti 95,5% sertifikātu

Līdz 2016.gada 1.februārim privatizācijai izmantoti 107,36 miljoni sertifikātu, kas ir 95,5% no piešķirto sertifikātu skaita, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijas Juridiskajā departamentā.Namīpašumu un dzīvokļu privatizācijai izmantoti 38,01 miljons sertifikātu, uzņēmumu un citu īpašumu iegādei - 7,33 miljoni sertifikātu, kapitāla daļu (akciju) iegādei - 44,46 miljoni sertifikātu, zemes izpirkšanai un privatizācijai - 17,56 miljoni sertifikātu.

Zanders: Kad būs nākamais "rēķins"?

Pirmais nopietnākais jautājums Straujumas valdības darba kārtībā - gaidāmā elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām - tiek risināts, pieklājīgi izsakoties, nepārliecinoši. Pēkšņi atmiņas zudumi, straujas viedokļu maiņas utt. - nav vērts uzskaitīt un n-to reizi erroties.Paliksim pie atziņas, ka lielākie gaidāmie izdevumi saistīti nevis ar tirgus liberalizāciju, bet ar to, ka nu, kā vairākkārt izteicies ekonomikas ministrs, diemžēl pienācis laiks maksāt par iepriekšējos gados pieļautajām kļūdām enerģētikā.

Zemes īpašniece: Vai Latvijas laukos top lielsaimnieku karteļi?

Šobrīd tiek aktīvi gatavots un "bīdīts" likumprojekts par grozījumiem likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos". Pieņemot to pašreizējā Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotajā redakcijā, tiks radītas, nebaidīšos apgalvot, revolucionāras izmaiņas visā lauksaimniecības nozarē, kas tieši skars daudzus Latvijas iedzīvotājus.

papildināta (11:36) - Valdībai nodots slepens ziņojums par iespējamo Lattelecom un LMT apvienošanu

Valdībā plānots izskatīt slepenu ziņojumu par abu valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons (LMT) apvienošanu un privatizēšanu, ceturtdien vēsta žurnāls Ir. Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe portālam Diena.lv norādīja - šobrīd netiek apspriesta uzņēmumu privatizācija, bet tiek vērtēti iespējamie uzņēmumu pārvaldības modeļi.

Lembergs: Pavisam sīki ieteikumi Sondorei–Kukulei

Apskurbuši no pēkšņi iegūtās varas, drīzvien pēc ārkārtas Saeimas vēlēšanām Zatlera Reformu partijas politiķi sabiedrībai atklāja savu galveno mērķi – privatizēt Latvijas brīvostas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide