Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +13 °C
Skaidrs
Trešdiena, 7. jūnijs
Gaida, Arnis, Arno

Patēriņš

IEA: Gāzes patēriņš pasaulē šogad samazināsies

Gāzes patēriņš pasaulē šogad nedaudz samazināsies, ņemot vērā augstās cenas un Eiropai paredzēto Krievijas dabasgāzes piegāžu samazināšanos, otrdien paziņoja Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA).

Kredīti joprojām ir lēti

Pasaulē jau vairāk nekā desmitgadi izmantotie ekonomikas stimuli, kas orientēti uz zemāku aizdevuma procenta likmju panākšanu ar mērķi veicināt patēriņa pieaugumu, varētu tikt pārtraukti.

Strautiņš: Patēriņš aug traki, bet ilgtspējīgi

Reizēm piepildās pat prognozes par ekonomiku. Šogad bija pamats gaidīt spēcīgu patēriņa pieaugumu un tas acīmredzot notiek. Šī gada februārī veikalos, tirgus plačos un internetā tika pārdots par 9,3% vairāk preču nekā pirms gada. Mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums februārī gada griezumā bija straujākais kopš 2012.

Eksperts: Iedzīvotāju patēriņš būs izšķirošais ekonomikas atbalsta punkts

Eksperts: Iedzīvotāju patēriņš būs izšķirošais ekonomikas atbalsta punktsKrievijas pārtikas importa ierobežojuma dēļ dažādu nozaru sniegums tautsaimniecībā šogad būs krasi atšķirīgs un, ievērojot nevienmērīgos eksporta rezultātus, patēriņš joprojām būs izšķirošs ekonomikas atbalsta punkts, komentējot jaunākos datus par mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumu, norādījis _DNB bankas _ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Strautiņš: Jūliju Latvijas patērētāji aizvadījuši sportiski

Šodien publicētie mazumtirdzniecības apgrozījuma dati ir pirmie, kurus saņemam par norisēm ražošanā un patēriņā šī gada 3.ceturksnī, kas noteikti nebūs vienkāršs periods, Krievijas pārtikas importa ierobežojuma dēļ. Dažādu nozaru sniegums šajā laikā būs krasi atšķirīgs. Ievērojot gaidāmos stipri nevienmērīgos eksporta rezultātus dažādās preču un pakalpojumu kategorijās, patēriņš joprojām būs izšķirošs ekonomikas atbalsta punkts.

FM prognoze: Visvairāk cenas šogad kāps elektrības tarifu dēļ

Šogad spēcīgākais cenu ietekmējošais faktors būs elektroenerģijas tarifu kāpums, kura prognozētā ietekme uz inflāciju būs ap 0,5 procentpunktiem, prognozē Finanšu ministrija (FM). Diena.lv jau rakstīja, ka Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada aprīļa, kad Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Tādējādi elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Rudzītis: 2013.gada nogalē tirdzniecībā lielāka aktivitāte

2013.gada novembrī bija vērojams straujāks mazumtirdzniecības apjomu pieauguma temps nekā iepriekšējos mēnešos, mazumtirdzniecības apgrozījumam salīdzināmajās cenās palielinoties par 5,0% salīdzinājumā ar 2012.gada novembri. Pārtikas preču apgrozījums audzis procentuāli straujāk - par 7,2%, savukārt nepārtikas preču apgrozījums palielinājies par 3,7%.

Latvijas Bankas ekonomiste: deflācijas periods beidzies, tomēr gaidāmā inflācija būs neparasti zema

Divus mēnešus ilgušais deflācijas periods ir beidzies, bet šā gada vidējā inflācija būs neparasti zema pozitīvas ekonomiskās izaugsmes apstākļos, vietnē Makroekonomika.lv raksta Latvijas Bankas ekonomiste Daina Paula.Neliela pozitīva - 0,2% - gada inflācija jūnijā galvenokārt atspoguļoja neapstrādātās pārtikas cenu bāzes efektu - pagājušā gada maijā-jūnijā bija vērojams īslaicīgs straujš pasaules pārtikas un lauksaimniecības preču cenu kritums, bet šogad tas bija daudz mazāks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide