Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Patēriņš

Potenciāls minimumam

Šogad valstī varam sasniegt elektrības patēriņa minimumu.

Ienākumu kāpums ļauj iedzīvotājiem pirkt vairāk

Mazumtirdzniecības uzņēmumu pārdošanas apjomi pēc neliela vājuma februārī atsāka augt straujāk marta mēnesī. Salīdzinot ar gadu iepriekš, apjomi palielinājās par 6,5% (kalendāri izlīdzināti dati). Pieaugums vērojams gan pārtikas (+6,8%), gan nepārtikas (+6.0%), gan arī autodegvielas (+7,3%) pārdošanas apjomos.

Gašpuitis: Tēriņi atpaliek no atalgojuma pieauguma

Aprīlī, salīdzinot ar 2015. gada aprīli, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 1,8%. Pārtikas preču grupā apgrozījums kritās par 0,4%, bet nepārtikas preču tirdzniecības apjoms pieauga par 3%. Aprīļa kārnais rezultāts atspoguļo arī gada pirmo četru mēnešu veikumu, respektīvi, šajā laika periodā mazumtirdzniecības apjomi ir pakāpušies par pieticīgiem 1,8%.

Strautiņš: Patēriņš aug traki, bet ilgtspējīgi

Reizēm piepildās pat prognozes par ekonomiku. Šogad bija pamats gaidīt spēcīgu patēriņa pieaugumu un tas acīmredzot notiek. Šī gada februārī veikalos, tirgus plačos un internetā tika pārdots par 9,3% vairāk preču nekā pirms gada. Mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums februārī gada griezumā bija straujākais kopš 2012.

Eksperts: Iedzīvotāju patēriņš būs izšķirošais ekonomikas atbalsta punkts

Eksperts: Iedzīvotāju patēriņš būs izšķirošais ekonomikas atbalsta punktsKrievijas pārtikas importa ierobežojuma dēļ dažādu nozaru sniegums tautsaimniecībā šogad būs krasi atšķirīgs un, ievērojot nevienmērīgos eksporta rezultātus, patēriņš joprojām būs izšķirošs ekonomikas atbalsta punkts, komentējot jaunākos datus par mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumu, norādījis _DNB bankas _ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Strautiņš: Jūliju Latvijas patērētāji aizvadījuši sportiski

Šodien publicētie mazumtirdzniecības apgrozījuma dati ir pirmie, kurus saņemam par norisēm ražošanā un patēriņā šī gada 3.ceturksnī, kas noteikti nebūs vienkāršs periods, Krievijas pārtikas importa ierobežojuma dēļ. Dažādu nozaru sniegums šajā laikā būs krasi atšķirīgs. Ievērojot gaidāmos stipri nevienmērīgos eksporta rezultātus dažādās preču un pakalpojumu kategorijās, patēriņš joprojām būs izšķirošs ekonomikas atbalsta punkts.

FM prognoze: Visvairāk cenas šogad kāps elektrības tarifu dēļ

Šogad spēcīgākais cenu ietekmējošais faktors būs elektroenerģijas tarifu kāpums, kura prognozētā ietekme uz inflāciju būs ap 0,5 procentpunktiem, prognozē Finanšu ministrija (FM). Diena.lv jau rakstīja, ka Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada aprīļa, kad Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Tādējādi elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide