Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Mēbeles

Mēbeļnieki kāpina apjomus

Raugoties no teorētiskiem apsvērumiem, mēbeļu ražošanai Latvijā vajadzētu būt vienam no mūsu tautsaimniecības stūrakmeņiem. Latvijā aizvien netrūkst mežu un līdz ar to netrūkst nepieciešamo izejvielu mēbeļu izgatavošanai. Arī darbaspēks uz citu Eiropas valstu fona šeit ir samērā lēts, turklāt netrūkst arī nepieciešamo iemaņu. Līdz ar to vismaz teorētiski mūsu valstij vajadzētu kļūt par mēbeļu ražošanas eldorado, tomēr realitāte no iepriekš minētā stipri vien atšķiras.

Ikea faktors nebaida

Šā gada septembra vidū Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols paziņoja, ka apmēram divu gadu laikā Rīgā varētu tikt atvērts Zviedrijas mēbeļu mazumtirdzniecības milža Ikea veikals. Tuvākais Ikea veikals šobrīd atrodas Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur tas nesen svinēja jau trīs gadu jubileju. Līdz ar to, protams, aktuāls ir jautājums, kā tas ietekmēs vietējos mēbeļu ražotājus un tirgotājus.

Samazinās koka mēbeļu eksporta vērtība

Šā gada pirmajā mēnesī koka mēbeļu eksporta vērtība salīdzinājumā ar 2015.gada janvāri samazinājusies par 8,4%, sasniedzot 9,975 miljonus eiro un veidojot 6,3% no kopējā meža nozares eksporta, liecina Zemkopības ministrijas Meža departamenta dati.Tradicionāli visvairāk - 18,4% - mēbeļu eksportēts uz Dāniju, kurp aizvestas preces 1,83 miljonu eiro vērtībā.

LIDA: Kamēr VID krēslus met ārā, cietumu darbiniekiem nav uz kā sēdēt

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrībā (LIDA) vērsās Ieslodzījuma vietu pārvaldes cietumu darbinieki un arodbiedrības biedri ar lūgumu palīdzēt sagādāt dienesta vajadzībām mēbeles, jo daudzviet esošas mēbeles ir daudzus gadu desmitus vecas, kurus pat nav iespējams salabot. Tas pamatā attiecas uz krēsliem, galdiem, skapjiem.

FOTO: Izrāda jau mēbelētās Gaismas pils telpas

Mēbeļu izgatavošana un uzstādīšana Gaismas pilī ir līdz šim lielākais mēbeļu iepirkums Latvijā, preses konferencē par Gaismas pils mēbelēm pauda mēbeļu ražotāju, pilnsabiedrības 4MB, pārstāvji Andris Jansons un Aldis Circenis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide