Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -3 °C
Skaidrs
Svētdiena, 24. novembris
Velta, Velda

Mazākumtautību skolas

IZM piedāvā skolām pašām izvēlēties latviski mācāmos priekšmetus

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina ļaut mazākumtautību izglītības iestādēm pašām izvēlēties mācību priekšmetus, kas noteiktā apjomā un saskaņā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā apgūstami valsts valodā un mazākumtautību valodā vai bilingvāli, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Šķielē krievu skolu virzienā

Mazākumtautību skolās Latvijā pagājušajā mācību gadā mācījās gandrīz 29% skolēnu. Par to, vai vispār jābūt iespējai skolēniem iegūt izglītību valsts un pašvaldību skolās, mācoties, piemēram, krievu valodā, tiek runāts katru reizi, mainoties valdībai. Iepriekš gan minētas konkrētas lietas un noteikti termiņi, tagad plāna aprises ir izplūdušas. Tomēr jaunā valdība un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) apņēmies izstrādāt plānu pārejai uz vienotu izglītības standartu mācībām valsts valodā. Turklāt šķiet, ka šoreiz tam vairāk ir gatavas arī pašas skolas.

Daļai pedagogu joprojām nav pietiekamu latviešu valodas zināšanu

Daļai Latvijas vispārizglītojošajās skolās strādājošo pedagogu joprojām nav pietiekamu latviešu valodas zināšanu, pirmdien vēsta LNT Ziņas.Tajā pašā laikā skolu direktori atsakās atbrīvot no darba tos skolotājus, kuru valsts valodas zināšanas nav pietiekami augstā līmenī."Ja man jāizvēlas starp skolotāju ar labām latviešu valodas zināšanām un skolotāju, kas ir labs speciālists, es, protams, izvēlēšos labu speciālistu," paziņoja Rīgas 88.

Druviete: Mazākumtautību izglītība ir neatņemama Latvijas izglītības sistēma sastāvdaļa

Latvijā mazākumtautību izglītība ir neatņemama Latvijas izglītības sistēmas sastāvdaļa un Latvijā mazākumtautību skolas un mazākumtautību izglītības programmas tiks saglabātas, ceturtdien  Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Konsultatīvās padomes mazākumtautību izglītības jautājumos sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (Vienotība). 

Agešins: Mazākumtautību jauniešu integrācija notiek sabiedrības līmenī

Teju visi mazākumtautību skolu absolventi brīvi runā latviešu valodā, tādēļ izglītības sistēmā nav nepieciešams veikt nekādas izmaiņas, portālam Diena.lv pauda Saeimas deputāts Valērijs Agešins (SC). Taču nacionāli orientētie politiķi uzsver, ka ar to ir par maz un norāda, ka ideālā gadījumā dažādu tautību bērniem jau kopš bērnudārza vecuma būtu jāmācās vienā valodā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide