Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

LIKTA

Vispārējo Dziesmu un Deju svētku datu pārvaldības sistēma VIDDIS saņem godalgu nominācijā Valsts digitālā transformācija

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) konferencē LIKTA(I)2023 pasniegta informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares gada balva Platīna pele 2023 – nominācijā Valsts digitālā transformācija pakalpojumu kategorijā godalgu saņēma Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ar Vispārējo Dziesmu un Deju svētku datu pārvaldības informācijas sistēmu VIDDIS – projekta izstrādātājs ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA ZZ Dats.

Bāliņa: Zināšanas IKT jomā – aizvien būtiskākas darba tirgū

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paziņojusi, ka ar nākamo mācību gadu skolās sāksies jaunu datorikas programmu aprobācija - jau no 1.klases skolēni varēs sākt apgūt datoriku. LIKTA kā šīs idejas iniciators veiksmīgi sadarbojās ar IZM, lai ieceri realizētu un izstrādātu pirmās mācību programmas. Tas ir nepieciešams, jo jau šodien digitālās prasmes jeb e-prasmes ir būtiskas ikvienam no mums gan darbā, gan ikdienā, un nākotnē digitālo prasmju nozīme tikai palielināsies.

LIKTA atklātā vēstulē Straujumai iebilst pret ieguldījumu apjoma samazinājumu IT jomā

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, finanšu ministram Andrim Vilkam un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam adresēta vēstule par Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju samazinājumu prioritārajam virzienam "IKT pieejamība, e-pārvalde un pakalpojumi".

LIKTA: Par Baltijas kibernoziedzības centra izveidi vēl jādiskutē

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA) piekrīt valdības nostājai, ka Baltijas kibernoziedzības centra izveidi vajadzētu atlikt, kamēr jautājums nav vairāk apspriests ar nozares speciālistiem, biznesa portālam Nozare.lv paziņoja LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Ārvalstu tirgoņiem Latvija bieži šķiet mazs tirgus ar pazudušām pakām un krāpšanos

"Uz Latviju nepiegādājam!" - ar šādu paziņojumu nereti nākas saskarties cilvēkiem, kuri preces vēlas iegādāties ārzemju interneta veikalos. Nozares pārzinātāji skaidro, ka Latvija sava veida melnajā sarakstā iekļuvusi pasta un kurjeru darba zemās kvalitātes dēļ, jo ārzemju tirgotāji nespēj kontrolēt sūtījumu piegādes procesu un pakas mēdz pazust, bet interneta veikali šādos gadījumos spiesti atmaksāt pircējam naudu par nesaņemto vai laikā nepiegādāto preci, trešdien raksta Diena.

Bāliņa: Papildu eksāmens ir viena no nepieciešamajām izmaiņām izglītībā

LIKTA atzinīgi vērtē izglītības ministra Vjačeslava Dombrovska panākto atbalstu valdībā vēl viena centralizēta eksāmena ieviešanai vispārējās izglītības iestādes beidzējiem. Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajām un Ministra kabineta apstiprinātājām Izglītības attīstības pamatnostādnēm 2014.-2020.gadam, līdzšinējo absolventu zināšanu pārbaudi papildinās izvēles eksāmens ķīmijā vai fizikā.

Signe Bāliņa trešo reizi ievēlēta par LIKTA prezidenti

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) gadskārtējā kopsapulcē šodien par asociācijas prezidenti trešo reizi ievēlēta Signe Bāliņa, informēja LIKTA birojā. Bāliņa LIKTA prezidentes pienākumus pildīs līdz 2015.gadam.

Infografika: Kādēļ Latvija ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju līderis

28. februārī Rīgā notiks Ziemeļu nākotnes forums (Northern Future Forum), uz kuru ieradīsies Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas premjerministri, eksperti, pētnieki un uzņēmēji, lai diskutētu par reģionam aktuālajiem jautājumiem – zaļās ekonomikas konkurētspēju un digitālās plaisas mazināšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide