Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Krists Auznieks

Šogad jau desmito reizi norisināsies festivāls Liepājas Mākslas forums

Mūsdienu mākslas festivāls Liepājas Mākslas forums šogad no 27. līdz 29. septembrim atzīmēs desmitgadi ar tēmu Pēctecība. Apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot īpašu pieredzes ceļu septiņos mūzikas, mākslas un laikmetīgās dejas notikumos, kas iedrošinās apzināties gan pašiem sevi, gan apkārtējo un pārlaicīgo pasauli.

Foto: Koncertzālē Cēsis pirmatskaņojumu piedzīvojusi Krista Auznieka monoopera Apzināšanās

Svētdien, 8. oktobrī, koncertzālē Cēsis pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja komponista Krista Auznieka monoopera Apzināšanās, kuras librets ir paša komponista veidots un balstīts budistu Sattipathana sutrā. Pārpasaulīgais iestudējums ir pirmā opera Pāli valodā un tās tapšanā kopā ar Auznieku piedalījusies māksliniece Katrīna Neiburga, dziedātāja Evija Vēbere un Trio Art-i-Shock.

Kā skan nepanesamais esības vieglums? Cēsīs un Rīgā notiks festivāls Baltijas mūzikas dienas 2023

Nedēļas nogalē koncertzālē Cēsis ar Krista Auznieka pirmās simfonijas One pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas lasījumā, kā arī pasaulslavenā franču sitaminstrumentu ansambļa Les Percussions de Strasbourg koncertu, kurā viesi muzicēs kopā ar latviešu soprānu Viktoriju Pakalnieci, tiks atklāts festivāls Baltijas mūzikas dienas.

Festivālā Baltijas mūzikas dienas Cēsīs atskaņos Krista Auznieka pirmo simfoniju

Nedēļas nogalē koncertzālē Cēsis tiks atklāts festivāls Baltijas mūzikas dienas, pirmatskaņojot Krista Auznieka pirmo simfoniju One Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas lasījumā, kā arī piedzīvojot pasaulslavenā franču sitaminstrumentu ansambļa Les Percussions de Strasbourg koncertu, informēja festivāla rīkotāji.

Trio Fabel koncertos varēs dzirdēt Pētera Vaska, Olivjē Mesiāna un Krista Auznieka mūziku

Trio Fabel – klarnetiste Anna Gāgane, čellists Kristaps Bergs un pianiste Linda Leine – kopā ar vijolnieci Paulu Šūmani 14., 15. un 16. oktobrī aicina uz koncertiem Music for the End of Time, kuros atskaņos Pētera Vaska un Olivjē Mesiāna mūziku, kā arī Krista Auznieka īpaši trio radīto jaundarbu Description without Place. Koncerti norisināsies Jēkabpilī, Ventspilī un Rīgā – mūzikas un mākslas telpā Ola Foundation.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide