Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kredīti

Ir vērts labi pārzināt savu kredītvēsturi

Latvijā atšķirībā no ASV vārdu ''kredītvēsture'' nelieto pārāk bieži. ASV iedzīvotāji visai regulāri paši pārbauda savu kredītreitingu (credit score – angļu val.) un arī piemin to sarunās. Turpretī pie mums, Latvijā, visbiežāk ar šo jēdzienu sastopamies tikai brīdī, kad iecerēts kāds lielāks pirkums, piemēram, automašīna vai nekustamais īpašums, un iecerēts ņemt kredītu šā pirkuma finansēšanai.

PTAC brīdina par Kocher-Finance krāpnieciskajām darbībām

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina par Kocher-Finance krāpnieciskajām darbībām. PTAC informē, ka ir saņemts paziņojums no Francijas apdrošinātāja Compagnie Francaise D’Assurance Pour Le Commerce Exterieur (Coface) Lietuvas filiāles par krāpnieciskām darbībām, ko īsteno Kocher-Finance, piedāvājot patērētājiem noslēgt aizdevuma līgumu un papildus it kā iegādāties apdrošināšanas sabiedrības Coface kredītu apdrošināšanas polisi.

Ja ir pieprasījums, būs arī piedāvājums

Par to, kā Covid-19 krīze ietekmē nebanku kreditēšanas nozari, atbildot uz Dienas jautājumiem, stāsta a/s 4finance reģionālais vadītājs Gvido Endlers.

LAFPA: Nebanku aizdevēji kredītbrīvdienas piešķīruši vairāk nekā 6000 klientu

Martā un aprīlī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) biedri ir piešķīruši kredītbrīvdienas vai pagarinājuši aizdevuma atmaksas termiņu, samazinot ikmēneša maksājumu, 6 279 klientiem, kuri nav spējuši pildīt savas saistības Covid-19 izplatības un valsts noteikto ierobežojumu dēļ. Martā atbalsta pasākumi tika sniegti 1 246 klientiem, savukārt aprīlī 5 033 klientiem, portālu Diena informē LAFPA.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide