Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Konferences

Nacionālā farmācija – resurss neatkarībai un drošībai krīzes apstākļos

Izdevniecības Dienas bizness konferencē Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde a/s Olainfarm valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis uzsvēra nacionālās medikamentu ražošanas nozīmību, atbalstot zāļu pieejamības nepārtrauktību krīzes apstākļos, un akcentēja svarīgākos faktorus, kuri veicinātu nozares izaugsmi.

VIDEO: Nepieciešams uzlabot un veidot modernu veselības aprūpes infrastruktūru

Izdevniecības Dienas bizness konference Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde izgaismoja ne tikai ar medikamentu piegādi saistītas problēmas dažādu krīžu, tai skaitā militāra apdraudējuma, gadījumos, bet arī nepieciešamību sakārtot veselības pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru un izstrādāt plānu rīcībai krīzes situācijās, kad būs vajadzība pēc papildu cilvēkresursiem un ātri, ērti pieejamām, atbilstoši aprīkotām telpām.

Veselībai jābūt zem drošības lietussarga

10.aprīlī norisinājās izdevniecības Dienas Bizness rīkotā konference Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde. Konferences mērķis bija iezīmēt veselības aprūpes vietu zem drošības lietussarga, akcentējot nepieciešamību Latvijas sabiedrībai justies stabili un pasargāti veselības aprūpes un medikamentu pieejamības ziņā gan dažādu iespējamu krīžu apstākļos, gan ikdienā.

FOTO: Konference Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde

Aicinām visu nozaru ekspertus un viedokļu līderus uz sarunu par veselību kā drošību. Šī ir pirmā izdevniecības Dienas Bizness rīkotā konference, kurā jautājumus par valsts gatavību iespējamām krīzēm uzdosim no Latvijas iedzīvotāju skatupunkta - kā pasargāt sevi un savus tuvākos.

Notiks klimatam un drošības jautājumiem veltīta konference

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija (DAIF Latvija) 6. novembrī organizēs klimatam un drošības jautājumiem veltītu konferenci “NATO Klimata un drošības jautājumi: Izaicinājumi Latvijas aizsardzībai un drošībai. Iespējas industrijai”. Piedaloties NATO, Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvjiem, NVO, augstskolām, drošības un aizsardzības uzņēmumiem, kā arī Kanādas aizsardzības sektora pārstāvjiem, konference tiks veltīta risinājumiem un turpmākajiem sadarbības soļiem, kas ļautu fiksēt un samazināt CO2 emisijas militārajā jomā Latvijā.

Slimnīcu efektīva pārvaldība – vai iespējama?

“Veselība ir pats dārgākais, kas mums ir, un izmērīt to uz efektivitātes fona nav iespējams. Vienkāršoti sakot - šobrīd mūsu efektivitāte izpaužas kā ātra un lēta ārstēšana, taču cilvēki sagaida arī kvalitāti un pozitīvu attieksmi,” izdevniecības Dienas bizness rīkotajā konferencē Veselības budžets 2024 - quo vadis? teica SIA Vidzemes slimnīca valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. Vispārzināms, ka tikai veseli cilvēki spēj sniegt pozitīvu ekonomisko devumu, turpretī slimi cilvēki rada izdevumus – nav kas strādā, jāapmaksā darba nespējas lapas, un vēl arī tiek noslogota veselības aprūpes sistēma.

Laboratoriskie izmeklējumi – vai sabiedrības veselības mēraukla?

Nu jau neaizvietojama sastāvdaļa ātras diagnozes noteikšanai un efektīvai pacientu ārstēšanai ir dažāda veida laboratoriskie izmeklējumi. Taču vasaras vidū sabiedrību pāršalca ziņa, ka valsts apmaksātie laboratoriskie izmeklējumi šim gadam jau beigušies un valsts nav norēķinājusies ar pakalpojuma sniedzējiem. Ātri vien finansējumu tomēr atrada, bet šobrīd, kad tiek veidots nākamā gada budžets, svarīgi nepieļaut, ka pacienti, ārsti un laboratorijas šādā situācijā nonāk atkārtoti. Par šo un citiem būtiskiem nākamā gada veselības budžeta jautājumiem nozares eksperti diskutēja izdevniecības Dienas bizness rīkotajā konferencē Veselības budžets 2024 - quo vadis?

Ministrs Abu Meri: veselības 2024. gada budžetam jābūt efektīvi izmantotam

"2024. gada veselības aprūpes budžetam jābūt efektīvi izmantotam," trešdien, atklājot konferenci VESELĪBAS BUDŽETS 2024 – QUO VADIS?, uzsvēra veselības ministrs Hosams Abu Meri. Savā uzrunā Ceļā uz pieejamu, kvalitatīvu un efektīvu veselības aprūpes sistēmu Latvijā viņš pauda gandarījumu par nozares vēlmi kopīgi risināt veselības aprūpes problēmas.

FOTO: konference Veselības budžets 2024 – quo vadis?

Sabiedrības veselības aprūpes nozare, kas ieņem būtisku lomu Latvijas tautsaimniecības ilgstpējīgā attīstībā, pieprasot nedalītu vietu valsts prioritāšu saraksta augšgalā, jau ilgstoši saskaras ar izaicinājumiem, ko pamatā veido nepietiekamais valsts finansējums nozarei, kā arī ierobežotie cilvēkresursi un, likumsakarīgi, veselības aprūpes pakalpojumu (ne)pieejamība plašai sabiedrībai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide