Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +19 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Iesnas

Iesnu nelāgais pavadonis

Vienkāršotā valodā runājot, par rinosinusītu tiek saukts deguna blakusdobumu iekaisums. Iesnas visbiežāk ir vīrusa infekcijas izraisīta slimība kas ietekmē degunā un tā blakusdobumos esošo gļotādu, bet deguna blakusdobumu iekaisums jau ir iesnu komplikācija.

Elpot brīvi ir dabiski

Elpceļu slimības jāārstē savlaicīgi, bet liela nozīme ir profilaksei.

26% Latvijas iedzīvotāju nākas sadzīvot ar kādu alerģiju

Apmēram 26% Latvijas iedzīvotāju nākas sadzīvot ar kādu alerģiju. Kā liecina Dienas un Snapshots aptauja, biežākie tās izraisītāji ir dažādi pārtikas produkti (uz to norādījuši 30% alerģisko respondentu), putekļu ērcītes un putekļi (28%), arī ziedputekšņi un kādi noteikti medikamenti (24% un 24%).

Kas jāzina par iesnām?

Iesnas esot ceturtā biežākā slimība, kuras dēļ cilvēki dodas pie ārsta un piektais biežākais iemesls, kādēļ ārsti izraksta antibakteriālos preperātus. Bērni ar tām saslimst vidēji trīs līdz astoņas reizes gadā, pieaugušie – vienu līdz trim reizēm. Mazus bērnus iesnas piemeklē biežāk nekā lielākus bērnus, zēnus biežāk nekā meitenes, bet sievietes biežāk nekā vīriešus.

Iesnu sezona klāt. Risks saslimt - neizbēgams

Katru jaunu rudeni sagaidām ar skaidri zināmu plānu - tā par karstās darba sezonas sākumu saka privātklīnikas Headline ausu, kakla un deguna slimību ārsts Kaspars Peksis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide