Kompānija Tokyo Electric Power Company (TEPCO), kas uzturēja Fukušimas reaktoru, atklājusi - pēc katastrofālā cunami, kas skāra arī reaktoru, kompānija zināja par radioaktīvā materiāla noplūdi no reaktora jau divus mēnešus, pirms izplatīja oficiālu paziņojumu, vēsta CNN.TEPCO paziņojumā atzina, ka paziņojums pēc 2011.
Četrus gadus pēc kodolkatastrofas bijušajam Fukušimas atomelektrostacijas (AES) darbiniekam diagnosticēta leikēmija, kas ir pirmais radiācijas izraisītais vēža gadījums šajā lietā, paziņojušas Japānas amatpersonas.Šā gada 11.martā apritēja četri gadi, kopš Japānu satricināja spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami.
Japāna otrdien, iedarbinot Sendai reaktoru apmēram 1000 kilometrus uz dienvidrietumiem no Tokijas, pārtrauca divus gadus ilgo atteikšanos no kodolenerģijas.
Četrus gadus pēc postošās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) katastrofas pirmo reizi sniegta iespēja ieskatīties vienā no bojātajiem reaktoriem, vēsta CNN. Fukušimas AES īpašnieks Tokyo Electric Power Company ar no attāluma vadāmu robotu cerēja veikt radiācijas mērījumus 18 bojātā reaktora vietās.
Kanādas rietumu piekrastē paņemtos ūdens paraugos konstatētas radioaktivitātes pēdas no 2011.gadā avarējušās Japānas Fukušimas atomelektrostacijas, pirmdien paziņojis Apvienotais Fukušimas okeāna radioaktīvo izotopu novērošanas tīkls (InFORM).
Japānas pilsēta Fukušima, kurā 2011.gadā notika viena no lielākajām kodolkatastrofām, vēlas rīkot 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā vēl neiekļautās beisbola un softbola sacensības, pie tam cerot sportistus pārliecināt arī ēst vietējo pārtiku.Beisbols un softbols 2008.gadā tika izņemti no Olimpiādes programmas, taču, pateicoties lielajai šo sporta veidu popularitātei Japānā, Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) izskatīs to atgriešanas iespējas.