Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Sestdiena, 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Depozīti

Depozīta sistēmā reģistrēti pirmie dzērienu iepakojumi

Depozīta sistēmas ieviesēja Latvijā SIA Depozīta iepakojuma operators reģistrējis pirmos dzērienu iepakojumus Depozīta sistēmas reģistrā, pirmos depozīta iepakojumus reģistrējot dzērienu ražotāja AS Aldaris produktiem, pavēstīja Depozīta iepakojuma operatora valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Depozītu nauda zaudē pirktspēju

Pieaugošā inflācija, kas liecina par valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanos, vienlaikus iecērt robu makā tiem, kuriem rocība ir plānāka. Tāpat finansiālas blaknes skar tos, kas nogulda naudu banku depozītos, kuru atdeve pēdējā laikā mērāma tikai dažās procentu desmitdaļās. Šīs zemās likmes saistītas ar iepriekš uzsāktām centrālo banku ekonomikas stimulēšanas programmām, kuru ietvaros tika mazinātas procentu likmes un veikti triljonu eiro un dolāru ekvivalenta vērti parāda vērtspapīru pirkumi (QE), lai nonāktu pie zemām aizdevuma likmēm un vieglāk pieejamiem kredītiem iekustinātu ekonomisko aktivitāti. Šobrīd tas izdarīts, un par to liecina jau pieminētais inflācijas pieaugums. Tomēr līdz ar ekonomiku stimulējošajiem monetārajiem pasākumiem ievērojami nokritās arī noguldījuma likmes komercbankās, kuras vairs netiek līdzi augošajam patēriņa cenu kāpumam.

ST izvērtēs, vai nodokļu aplikšana depozītiem nav bijusi par ātru

Satversmes tiesa izvērtēs, vai likumā noteiktais, ka peļņas procentus no depozītiem apliek ar ienākuma nodokli tad, kad "fiziskajai personai rodas tiesības neierobežoti rīkoties ar attiecīgo ienākumu saskaņā ar noslēgto līgumu vai likumu un attiecīgais ienākums kļūst pieejams šai personai tās norādītajā veidā un kārtībā” nepārkāpj Satversmē garantētās tiesības uz īpašumu un tiesisko paļāvības principu.

Saņemot depozītā uzkrāto, būs jādalās ar valsti

Jau nākamgad 2.janvārī aizejot uz banku, lai saņemtu šogad depozītā noguldīto naudu, daļa nopelnīto procentu turpat bankā būs arī jāatstāj, jo, sākot ar 2010.gadu, iedzīvotājiem tiks piemērots tā sauktais kapitāla pieauguma nodoklis 10% apmērā. Tātad, ja depozīta procenti veido 20 latu, valsts budžetam būs jāatdod divi no tiem. Nodokli aprēķinās arī par nekustamā īpašuma realizēšanu, dividendēm, vērtspapīru pārdošanu - ja vien šie darījumi nesuši peļņu. Ir atrasts arī veids, kā palielināt budžeta ieņēmumus uz dzīvības apdrošināšanā un pensiju fondos veikto iemaksu rēķina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide