Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Charlie Hebdo

Vārda brīvība un pravietis Muhameds

Francijā nule notikušie islāmistu radikāļu uzbrukumi liek atcerēties piecus gadus senos notikumus saistībā ar karikatūru par pravieti Muhamedu publicēšanu satīriskajā žurnālā Charlie Hebdo. Šoreiz situācija ir lielā mērā līdzīga, kas liek domāt: piecos gados šajā ziņā nekas nav mainījies un diezin vai mainīsies arī pārskatāmā nākotnē.

Al-Qaeda draud ar uzbrukumu Charlie Hebdo

Starptautiskā teroristu organizācija "Al-Qaeda" draudējusi ar uzbrukumu Francijas satīras žurnālam "Charlie Hebdo", kas atkārtoti publicējis pravieša Muhameda karikatūras, kas izraisīja sašutumu musulmaņu pasaulē 2005. un 2006.gadā.

Charlie Hebdo pārpublicē Muhameda karikatūras

Franču satīriskais nedēļas žurnāls Charlie Hebdo, kas kļuva par islāmistu nāvējoša uzbrukuma mērķi pirms pieciem gadiem, ir paziņojis, ka pārpublicē pasaulē pretrunīgi vērtētās karikatūras ar pravieti Muhamedu, tā atzīmējot tiesas prāvu pret uzbrucēju atbalstītājiem, kas Parīzē sākas 2. septembrī, vēsta Radio France Internationale. "Mēs nekad nenorimsim. Mēs nekad nepadosimies," paziņojumā par karikatūru pārpublicēšanu vēsta žurnāla vadītājs Lorēns Soriso.

Charlie Hebdo izsauc sašutumu, attēlojot vētras Hārvijs upurus kā nacistus

Francijas satīras žurnāls Charlie Hebdo kārtējo reizi savās karikatūrās paudis asu viedokli, izraisot sašutuma vilni. Šoreiz žurnāla vāku rotā attēls, kur vētras Hārvijs upuri attēloti kā neonacisti, bet bildes paraksts vēsta: "Dievs eksistē! Viņš noslīcināja visus Teksasas neonacistus."

Zemestrīcē sagrautā Amatriče iesūdz tiesā Charlie Hebdo

Zemestrīcē sagrautā Itālijas pilsētiņa Amatriče iesūdzējusi tiesā Francijas satīras žurnālu Charlie Hebdo par karikatūru, kurā zemestrīcē cietušie attēloti kā dažāda veida makaroni.Karikatūrā Zemestrīce itāļu stilā redzams asinīm klāts vīrietis ar uzrakstu "Makaroni tomātu mērcē", savainota sieviete ar uzrakstu "Apcepti makaroni" un kājas starp sabrukušas mājas stāviem ar uzrakstu "Lazanja".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide