Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

C hepatīts

Centrālā laboratorija nedēļu veiks C hepatīta un HIV bezmaksas testus

Turpinot HIV un hepatītu testēšanas nedēļu, SIA Centrālā laboratorija (CL) visās filiālēs aicina iedzīvotājus līdz 1.decembrim, kad tiek atzīmēta sagaidot starptautiskā AIDS diena, veikt C hepatīta un HIV bezmaksas testus, aģentūru LETA informēja Repharm komunikācijas direktore Līga Ribkinska.

Centrālā laboratorija: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži

Centrālajā laboratorijā ir veikts apjomīgs vīrushepatīta C skrīnings, kurā 3068 laboratoriskās bezmaksas pārbaudēs* antivielu pret vīrushepatīta C noteikšanai atklāti 97 pozitīvi gadījumi. Tas ir 2,9% no visiem izmeklējumiem un vērtējams kā salīdzinoši augsts rādītājs, uzsver SIA Centrālā laboratorija valdes locekle, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Jeļena Storoženko.

Dzīvo neziņā par C hepatīta klātbūtni

Par C hepatītu tiek runāts aizvien biežāk, tomēr joprojām liela daļa iedzīvotāju un arī ārstu par šo slimību nav pietiekami informēti. Turklāt arī starp inficētajiem pacientiem par savu saslimšanu zina maz cilvēku – Latvijā starp visiem inficētajiem ar C hepatītu tikai aptuveni 30% zina, ka ir inficēti.

Katram jābūt uzmanīgam: Ar C hepatītu var inficēties ikviens

Rūpējoties par savu un savu tuvinieku veselību, piesardzība ir labākais veids, kā izvairīties no inficēšanās ar C hepatītu. Tā ir bīstama aknu slimība, ko izraisa C hepatīta vīruss. Ar to var inficēties ikviens, taču, laikus to apzinoties, ikviens var arī izveseļoties un novērst inficēšanās riskus arī citiem. Ar nosacījumu – ja laikus atklāj nikno C hepatīta vīrusu un to ārstē.

Aizdomīgo donoru asinīs C hepatītu tomēr nekonstatē

C hepatīta vīruss nav atklājies nevienā no 25 asins donoru asinīm, kurās pēdējā gada laikā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) konstatējis C hepatītu, izmantojot jaunās tehnoloģijas, tomēr piecos gadījumos atklājušās par vīrusa iespējamu klātesamību liecinošas antivielas, aģentūrai LETA pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide