Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. jūnijs
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Budžeta deficīts

Eurostat: Latvijā pērn bijis otrs mazākais budžeta deficīts ES

Latvijā pērn bija otrs mazākais vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu (IKP) Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina pirmdien publicētie ES statistikas departamenta Eurostat sākotnējie dati.

Gašpuitis: Piesardzība tēriņos vienmēr atmaksājas

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2017. gadā bija 131 miljons eiro jeb 0,5% no IKP. Savukārt valsts parāds palielinājās par 700 miljoniem eiro, sasniedzot 10,8 miljardus jeb 40,1 % no IKP.

Kuveitai pirmo reizi 17 gados budžeta deficīts

Zemāku naftas cenu dēļ Kuveita, kurai 16 gadus pēc kārtas bija budžeta pārpalikums, iepriekšējo finanšu gadu noslēgusi ar deficītu, paziņoja ar enerģijas resursiem bagātās Persijas līča valsts finanšu ministrs Annass al Salehs.

Gašpuitis: Pērn valsts parāds un deficīts pieaudzis

2014.gadā valsts budžeta deficīts bija 347 miljoni eiro, kas veidoja 1.4% no IKP. Deficīta apjoms pērn, salīdzinājumā ar 2013.gadu, ir dubultojies. Lielāko iztrūkumu veidoja valdības budžeta deficīta pieaugums, kas radies vienreizēja maksājuma ERAB, izdevumu palielinājuma atlīdzībai un sociālajiem pabalstiem ietekmē.

Francijai ES atļauj pārsniegt budžeta deficītu normas

Francijas valdības izcīnītā Eiropas Komisijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu piekrišana līdz 2017.gadam pagarināt termiņu, kurā tai ir jāsamazina valsts budžeta deficīts līdz 3%, izraisījusi politiskas diskusijas par vienlīdzīgu attieksmi pret visām ES dalībvalstīm. Dažas citas ES valstis jau pieprasījušas līdzīgu pretimnākšanu, vēsta _EUobserver.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide