Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Brocēni

Brocēni var palikt bez sporta centra

Brocēnu novada iedzīvotāji ir satraukti par Brocēnu Sporta centra, kas ir visa novada sporta dzīves sirds, likteni. Patlaban sporta kompleksu apsaimnieko SIA Brocēnu Sporta centrs, kas nesaraujami saistīts ar būvuzņēmēja Zigmunda Birzīša vārdu. Īpašnieks, kurš pats ir liels hokeja fans un atbalstītājs, nevēlas vairs uzturēt šo objektu, precīzāk, grib to pārdot. Pirmpirkuma tiesības ir vietvarai (tai pieder 7,7% kapitāldaļu), kas nu jau divus gadus apsver, vai un kā to darīt, jo pirkuma summa – 1,7 miljoni eiro – nav nekāda mazā.

Covid-19 pirmo reizi konstatē Brocēnu novadā

Saslimstība ar Covid-19 pirmo reizi konstatēta Brocēnu novadā, savukārt no jauna slimība atgriezusies Madonas novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) apkopotie dati.

Nesanāk Saldū, mēģinās Brocēnos

Pret bīstamo atkritumu pārstrādi netālu no Brocēnu pilsētas robežām mēneša laikā ir savākts vairāk nekā 1200 parakstu. Tikmēr tiesā un atbildīgajā ministrijā nonācis lūgums atcelt domes lēmumu, kas Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (VAAO) iecerēm deva zaļo gaismu. Savukārt blakus esošajā Saldus novadā tiesvedība pret uzņēmumu Sātiņi Energo LM vēl turpinās. Abus uzņēmumus vieno viens apstāklis.

Bailēs no tiesas nepietika drosmes iebilst

Bīstamo atkritumu poligonā Dūmiņi Brocēnu pilsētas tuvumā plāno ievest un apstrādāt ar naftu piesārņotu grunti. Pašlaik poligonā glabājas azbests, teritorija nav sakārtota. Pret Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (VAAO) ieceri savākti vairāk nekā 500 iedzīvotāju parakstu.

Dūklavai aizliedz pusotru gadu ieņemt Brocēnu domes priekšsēdētājas amatu

Brocēnu novada domes priekšsēdētājai Solvitai Dūklavai (LZP), kura atzīta par vainīgu bezdarbībā jeb valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā saistībā ar Valsts kontroles (VK) atklātajiem finanšu pārkāpumiem pašvaldībā, Kurzemes rajona tiesa ceturtdien piesprieda aizliegumu pusotru gadu ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu, aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tiesas pārstāve Ginta Ansberga.

Bijušos Brocēnu pašvaldības grāmatvežus apsūdz par naudas piesavināšanos

Saldus rajona prokuratūra saukusi pie kriminālatbildības divus bijušos Brocēnu novada domes grāmatvedības darbiniekus par pašvaldības naudas piesavināšanos lielā apmērā, kā arī divas Brocēnu novada domes amatpersonas par bezdarbību jeb valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

VK skarbi kritizē pašvaldību pārkāpumus un nesaimnieciskumu; īpaši izceļ Brocēnus

"Lai gan iepriekšējos gados zvērināta revidenta sagatavotie atzinumi par pašvaldības gada pārskata ticamību un ziņojumi pašvaldības vadībai liecināja par teicami organizētu grāmatvedību un līdz ar to par pašvaldības sagatavoto gada pārskatu labo kvalitāti, Valsts kontroles (VK) revidentiem atklājās radikāli atšķirīga situācija," pēc revīzijas Brocēnu pašvaldībā secinājusi VK, nesaimnieciska darbība un pārkāpumi konstatēti arī citās pašvaldības.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide