Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

Berlināle

Kas sargā patiesību?

Ukraiņu režisors Romans Bondarčuks (42) par medijiem un joprojām aktuālo korupciju mūsdienu Ukrainā, zudušā atjaunošanu un dokumentēšanu un Krievijas ietekmes garo roku nozarē.

Berlināles artefakti

Berlīnes kinofestivāls vienmēr ir bijis politiski jūtīgs, un sociālpolitiskās aktualitātes tajā tiek uztvertas precīzi

Ar plašu Latvijas dalību šonedēļ sākas Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls

Šonedēļ sākas ikgadējais starptautiskais Berlīnes kinofestivāls (16.02.–26.02.), un tā ietvaros Eiropas Filmu tirgū/European Film Market (EFM) galvenā uzmanība tiks pievērsta Latvijai, Igaunijai un Lietuvai, kas apvienojušās programmā Baltic Countries in Focus. Uz Berlīni dodas liels skaits Latvijas kinoprofesionāļu, lai attīstītu starptautiskas sadarbības iespējas filmām un topošajiem projektiem.

Šogad Berlināles uzmanības centrā - Latvija un Baltija

Nākamnedēļ sākas ikgadējais starptautiskais Berlīnes kinofestivāls (16.02.–26.02.), pirmoreiz pēc pandēmijas atkal pilnīgi klātienē, un Latvija kopā ar Baltijas kaimiņvalstīm būs Berlināles ietvaros notiekošā Eiropas Filmu tirgus/European Film Market (EFM) uzmanības centrā – no 17.02. līdz 22.02. plānota programma Baltic Countries in Focus, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Nākamgad Berlīnes kinofestivāla uzmanības centrā būs Baltijas valstis

Nākamgad 73. Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla Eiropas filmu tirgus (EFT) atkal notiks klātienē, un tā uzmanības centrā būs trīs Baltijas valstis – Igaunija, Latvija un Lietuva, kas tiks izceltas īpašajā programmā Valstis fokusā / Countries in Focus. Oficiālu līgumu par to Kannās parakstīja visu trīs valstu kinoinstitūcijas, klātesot kultūras ministriem, informēja Nacionālā Kino centra filmu nozares informācijas speciāliste Kristīne Matīsa.

Latvija piedalās virtuālajā Berlīnes kinofestivālā

No 1. marta sākas ikgadējā starptautiskā Berlīnes kinofestivāla notikumi tiešsaistē, un tajos piedalās arī Latvijas kinoprofesionāļi – ar filmu seansiem filmu tirgū, Latvijas "stendu" Berlināles virtuālajā vidē un īpašu kino terapijas seansu visiem interesentiem -, bet Berlīnes festivāla galvenajā konkursā iekļauta Latvijā uzņemta ungāru režisora filma Dabiskā gaismā, kuras kopražojuma partneris ir studija Mistrus Media, informēja Nacionālā Kino centra (LKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Dītrihai šo pasauli nesaprast. Intervija ar režisoru Fatihu Akinu

Jo sabiedrība ir garīgi veselāka, jo dārgāks ir alkohols, saka vācu kinorežisors Fatihs Akins (46), stāstot par pēckara paaudzi Vācijā un stereotipiem, kas valda attiecībā uz to. Arī viņa visjaunākais darbs – filma Zelta cimds par Hamburgas sērijveida slepkavu Fricu Honku un pēckara vācu paaudzi – ir smalka un pretrunu pilna. Latvijas pirmizrādi filma piedzīvos Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (Riga IFF) 24. oktobrī, bet nedēļu vēlāk nonāks arī kinoteātros.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide