Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Otrdiena, 27. jūlijs
Marta, Dita, Dite

Agnese Egliņa

Pēc pastaigas gar jūru – mūzika ekrānā. Agnese Egliņa, Daniils Bulajevs Brīvdienu mūzikas koncertā

Vai atceraties, ar kādu nolūku 2017. gadā, kad vēl nebija nekāda kovida, Dzintaru mazajā koncertzālē tika izveidota koncertsērija Brīvdienu mūzika? Varu atgādināt: toreiz tika izdomāts ģimenisks, muzikāls svētdienas atpūtas komplekts tiem, kuriem visos gadalaikos tīk pabūt pie jūras, stundu garos koncertus dienas gaišajā laikā apvienojot ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro.

Dzintaru koncertzālē Brīvdienu mūzikas koncertā uzstāsies Agnese Egliņa un Daniils Bulajevs

Turpinoties publisko pasākumu ierobežojumiem, Dzintaru koncertzāle piedāvā baudīt koncertus attālināti. 22. maijā plkst. 19.00 klausītājus priecēs cikla Brīvdienu mūzika otrais koncerts, kurā uzstāsies jaunais vijoļmūzikas spīdeklis Daniils Bulajevs un pianiste Agnese Egliņa, viena no košākajām un daudzpusīgākajām latviešu mūziķēm. Koncertu vadīs un ar mūziķiem sarunāsies atraktīvais kordirģents Jānis Ozols.

Mažorīgs muzikālais fitness. "Varētu teikt, ka aicināšu klausītājus uz deju!" saka pianiste Agnese Egliņa

Ir mierpilnāks, pārdomu pilns laiks, tomēr ļoti radošs. Pēdējās dienās jūtu, ka atkal nepietiek stundu, jo jāgatavojas koncertam, galvā rodas nākotnes idejas, jaunas kamermūzikas un solo programmas. Sakrājies daudz, ko pati vēlos noklausīties, – saka Agnese Egliņa, viena no mūsu darbīgākajām, dinamiskākajām un daudzpusīgākajām mūziķēm. Šovakar, 20. aprīlī, plkst. 18 gaidāma pianistes uzstāšanās Latvijas Radio 3 Klasikas 1. studijas koncertu sērijā Viens pats studijā, kas baudāma LR3 Klasikas ēterā un LR3 Facebook video tiešraidē. Programmu viņa vēlējusies veidot mažorīgāku – "varētu teikt, ka aicināšu klausītāju uz deju".

Viens pats studijā: pianistu uznāciens. Raimonda Paula iesākto turpina Agnese Egliņa un kolēģi

Tagad, kad jau vairāk nekā mēnesi esam pavadījuši ārkārtas pašizolācijā, arvien plašāks kļūst piedāvājums bez maksas vai par nelielu samaksu virtuāli izbaudīt daudzus mūzikas, teātra un citus mākslas notikumus, kurus "iepriekšējā dzīvē" nepaspējām vai nevarējām. Tomēr tā jau ir vēsture. Tāpēc jo vērtīgākas ir iespējas klausīties un vērot (kaut arī attālināti) koncertus, kuri pa īstam notiek tieši tagad. Šāds ir Latvijas Radio 3 – Klasika atsāktais koncertu cikls Latvijas Radio 1. studijā, tikai šoreiz solo un bez klausītājiem – Viens pats studijā.

Ar Maestro Raimonda Paula solokoncertu radio Klasika ēterā atgriežas dzīvie studijas koncerti

Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, Latvijas Radio 3 Klasika atsāk "dzīvo" koncertu ciklu Latvijas Radio 1. studijā. Jau otrajās Lieldienās, 13. aprīlī, īpašu teātra mūzikas koncertu Viens pats studijā sniegs Maestro Raimonds Pauls. Šopavasar koncertsērijā piedalīsies arī pianisti Agnese Egliņa, Edgars Cīrulis, Vestards Šimkus un citi mākslinieki. 1. studijas koncerti pirmdienas vakaros plkst. 18 būs klausāmi Latvijas Radio 3 Klasika, kā arī skatāmi video formātā Latvijas Radio sociālo tīklu kontos un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, informēja Latvijas Radio.

Liepājā Jauno gadu sāk uz džeza nots

Jauno gadu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) sāks uz džeza nots – ar amerikāņu mūzikas klasiķa Džordža Gēršvina Rapsodiju blūza stilā. Populārā opusa soliste, viena no pieprasītākajām latviešu pianistēm Agnese Egliņa būs īpašā viešņa LSO koncertā, ko Mārtiņš Ozoliņš diriģēs Liepājas koncertzālē Lielais dzintars. Tas notiks rīt, 17. janvārī, plkst. 19, piedāvājot arī Morisa Ravela un Nikolaja Rimska-Korsakova mūziku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide