Nākamajā G7 samitā Francijas, Vācijas un Lielbritānijas līderi plāno pārliecināt ASV prezidentu Donaldu Trampu atbalstīt jaunu miera sarunu rīkošanu starp Krieviju un Ukrainu, raksta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz vairākiem avotiem.
Kamēr esam totālās varas spiedienam nepakļautas būtnes, dzīves trauksmi varam uzlūkot kā saprotamu noteikumu ievērotāja brīvas un godīgas saspēles laiku
Dzīve ir negaidītu pavērsienu pilna un dažkārt notiek lietas, kas nav rādījušās pat sapņos. Tieši tāda man šķiet iniciatīvas Dziedam kopā atsaucība. Pusotra mēneša laikā tai pieteicās 2500 dziedātāju no visas Latvijas – skaits, kas koru mērogā ir līdzvērtīgs vairāk nekā 80 kolektīviem. Tas ir viens no lielākajiem individuāli pieteikto dziedātāju kopkoriem, kāds Latvijā jebkad izveidojies
Latvijas politiķis Aleksejs Rosļikovs, Lietuvā vairākkārt notiesātais Antans Kandrots un viņu sabiedrotie Igaunijā savās valstīs ir organizējuši kustības, lai vairotu neuzticību valsts institūcijām, mudinātu pretoties pandēmijas ierobežošanas pasākumiem un izplatītu sazvērestības teorijas par vakcīnām, liecina Lietuvas sabiedriskā medija LRT žurnālistu pētījums.
Igaunijas parlaments trešdien ratificēja līgumu ar Zviedriju par cietumu kameru iznomāšanu, kas paredz līdz 600 ieslodzīto no Zviedrijas nogādāšanu soda izciešanai Igaunijā, paziņoja Rīgikogu preses dienests.
Šā gada maijā SKDS veiktais iedzīvotāju attieksmes un paradumu pētījums liecina, ka vispirktākās kontrabandas preces Latvijā statusu joprojām saglabā cigaretes un citi tabakas un nikotīna izstrādājumi – 9% respondentu šā gada pētījumā norāda, ka paši ir pirkuši šos produktus, vēl 9% atzīst, ka viņu draugi vai paziņas to ir darījuši. Savukārt kontrabandas alkoholiskos dzērienus ir iegādājušies 2% aptaujāto (2 % norāda, ka to ir darījuši viņu draugi vai paziņas), bet degvielu ir pirkuši vien 1% respondentu (2% norāda, ka to ir darījuši viņu draugi vai paziņas). 81% aptaujāto atzīst, ka nedz viņi paši, nedz viņu draugi nav pirkuši kontrabandas preces.
LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgāds klajā laidis latviešu ucināmajām dziesmām veltītu grāmatu Jājam, jājam mēs ar zirgu. Ucināmās dziesmas un panti, ko sastādījusi pētniece Una Smilgaine. Grāmatā apkopoti Latviešu folkloras krātuvē glabātie ucināmo dziesmu teksti un dziesmas
Ilgtspēja uzņēmējdarbībā arvien mazāk tiek uztverta kā mārketinga instruments vai tikai regulatīvs pienākums. Tā kļūst par praktisku biznesa pieeju, kas ietekmē konkurētspēju, izmaksas un kapitāla vērtību. Kā uzsver Rietumu Bankas Ilgtspējas direktore Maija Fonteina-Kazeka, uzņēmumi, kas savlaicīgi pielāgojas pārmaiņām enerģētikā, domā par resursu efektīvāku izmantošanu un pievērš uzmanību piegāžu ķēdes riskiem, iegūst priekšrocības tirgū – pārējie riskē atpalikt. Tāpēc ilgtspēja no atsevišķas iniciatīvas kļūst par daļu no uzņēmuma ilgtermiņa biznesa stratēģijas.
Biržas "Nord Pool" elektroenerģijas vidējā cena Latvijā maijā, salīdzinājumā ar aprīli, palielinājās par 43% un bija 82,26 eiro par megavatstundu (MWh), AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma tirdzniecības analītiķis Kristaps Avotiņš.
ASV aizsardzības ministrs Pīts Hegsets trešdien izteicies, ka, viņaprāt, Savienoto Valstu jūras spēku bāzē Gvantanamo ieslodzītie būtu bijuši jāsoda ar nāvi par noziegumiem pret ASV pilsoņiem.
Ar politiskiem lēmumiem, nepārdomāti pieņemot uz e-cigaretēm un aromatizētajiem šķidrumiem piemērotus aizliegumus, ir veicināta kontrabanda, ceturtdien kontrabandas problemātikas forumā sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.
Latvijā "šķietamie patvēruma meklētāji" "ieņirdz" par Eiropas humānismu, bet Valsts robežsardze un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nepietiekami rīkojas problēmas novēršanā, uzskata iekšlietu ministrs Jānis Dombrava (NA).
Konkurences padomes (KP) izpēte, kurā nav konstatēta "Bolt" dominējošā stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, pieliek punktu ilgstošajām spekulācijām par "Bolt" monopolu Latvijā, norādīja uzņēmuma "Bolt" kopbraukšanas biznesa vadītāja Latvijā Kristīne Bezerra-Kjerulfa.
Rundāles pils muzejs 20. jūnijā aicina uz vienu no krāšņākajiem vasaras notikumiem – ikgadējiem dārza svētkiem Visi ziedi izziedēja, kas norisināsies Rundāles pils muzeja franču dārzā
Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Maksātnespējas likumā un saistītajos likumprojektos, kas paredz Maksātnespējas kontroles dienesta reformēšanu un tā funkciju pārdali starp Tieslietu ministriju (TM), Tiesu administrāciju un Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociāciju.
Apdrošinātāji strādā pie risinājumiem militāro dronu nodarītā kaitējuma atlīdzināšanai fiziskām personām, norādīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijā (LAA).
Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments konkursā meklē orķestra Rīga direktoru, liecina sludinājums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis
Aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos Latvijā cietuši 21 cilvēks, tostarp 11 mazāk aizsargāti satiksmes dalībnieki, informēja Valsts policijā.
Smagums kājās ne vienmēr ir noguruma sekas pēc garas darba dienas, ilgstošas stāvēšanas vai pat karsta laika, kā daudzi cilvēki domā. Ja regulāri sajūti smagas, piepampušas vai nogurušas kājas, tas var būt viens no pirmajiem signāliem, ka ir traucēta vēnu darbība. Šādā gadījumā ir laiks speciālista konsultācijai.
Ņemot vērā sinoptiķu prognozes par ceturtdien gaidāmo negaisu, Rīgas pašvaldība mudina iedzīvotājus neapmeklēt parkus un atpūtas zonas, informēja pašvaldība.
Mainīts teritoriju saraksts, kurās nomedītās mežacūkas obligāti ir jāizmeklē uz Āfrikas cūku mēri (ĀCM), liecina grozījumi Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumā, kas publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
ASV armija ir paziņojusi, ka pēc prezidenta Donalda Trampa pavēles sāk jaunus uzbrukumus vairākiem mērķiem Irānā, atbildot uz Teherānas "nepamatoto un turpināto agresiju".
Apvienotās Karalistes
amatpersonas aicinājušas
pēc iespējas ātrāk panākt
miera atjaunošanu Ziemeļīrijas pilsētā Belfāstā pēc tam,
kad tur notiekošie protesti
pret imigranta izdarītu noziegumu pārauga grautiņos,
kas bija vērsti pret melnādaino imigrantu ģimenēm.
Sliktā tehniskā stāvokļa un drošības apsvērumu dēļ no šodienas apmeklētājiem tiek slēgts Rīgas Centrāltirgus Gaļas paviljons, pavēstīja Centrāltirgus apsaimniekotāja SIA "Rīgas nami" pārstāve Agnese Līcīte.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien paziņoja, ka Bezpilota sistēmu spēki gada laikā kopš to izveides Krievijai nodarījuši zaudējumus 40 miljardu dolāru apmērā.
Par ekonomisko situāciju un
to, kādi faktori ietekmē un
ietekmēs tās attīstību, kā arī
jaunās valdības galvenajiem
uzdevumiem un
izaicinājumiem Guntara Gūtes
intervija ar Latvijas
Universitātes profesoru,
Latvijas Stratēģijas un
ekonomikas risinājumu
institūta (LaSER) valdes
priekšsēdētāju Dauni Aueru.