Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

3. decembris, 2021

Reklāmraksts

Kolagēna uztura bagātinātājs cilvēka veselībai

Dažāda veida uztura bagātinātāji mūsdienās nav retums. Lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt, pietiekamā daudzumā ir jāuzņem dažāda veida uzturvielas. Lai arī liela daļa no tām vairāk vai mazāk ir atrodamas mūsu ikdienā uzņemtajā pārtikā, reizēm ar to var nepietikt. To, kā jūtas mūsu ķermenis, kāda ir mūsu veselība un kā tas ietekmē ne tikai fizisko, bet arī mūsu garīgo pasauli, nosaka dzīvesveids. 21. gadsimtā cilvēki dzīvo ātri – viss ir jāpaspēj, visur ir jānokļūst, pienākums pēc pienākuma. Uzturs ir ķermeņa degviela, bet, bieži vien, ikdienas skrējienā, izvēle krīt par labu ne tām kvalitatīvākajām maltītēm. To kompensēt var ar dažādu uztura bagātinātāju lietošanu ikdienā, un šoreiz runa ne tikai par vitamīnu kompleksiem, bet arī proteīniem, konkrētāk kolagēnu.

FOTO: Pirmizrādei tuvojas īsmetrāžas daudzsēriju filma Ārčijs un Nellija

Noslēgusies uzņemšana režisores Madaras Dišleres īsmetrāžas daudzsēriju filmai Ārčijs un Nellija jeb Kā uzlabot dzīves kvalitāti un nodzīvot līdz 100 gadiem, kuras pirmo sēriju pirmizrāde sagaidāma jau šī gada 27. decembrī Latvijas Televīzijā. Tas būs sirsnīgs stāsts par diviem vientuļiem senioriem, kas iedvesmo viens otru atrast rimtajā ikdienā jaunus izaicinājumus un turpināt gūt prieku no dzīves, informēja producente Alise Ģelze.

Covid-19 paštestu piegādi par 4,16 miljoniem eiro uztic Brief(2)

Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs (VALIC) ir noslēdzis līgumu par aptuveni 4 miljoniem eiro ar uzņēmumu "Brief" par Covid-19 antigēnu paštestu iegādi, un prece uzņēmuma jāpiegādā līdz 9.decembrim.
Reklāmraksts

Grāmatas nekad neiziet no modes! 5 iemesli, kāpēc lasīt grāmatas.

Pastāv uzskats, ka pasaules veiksmīgākie un gudrākie cilvēki ir lieli grāmatu lasītāji. Toms Korlijs (Tom Corley) savā grāmatā Change Your Habits, Change Your Life atklāj, ka 88% turīgu cilvēku (par turīgiem šajā gadījumā uzskatot tādus, kuru īpašums mērāms miljonos eiro) ikdienas plānā ir atvēlēts ne mazāk kā 30 minūtes grāmatu lasīšanai. Lielākā daļa no viņiem pārsvarā lasa daudz izziņas literatūru, daiļliteratūru un pašizaugsmes grāmatu. Reiz laikrakstā The New York Times Bils Geitss dalījās, ka izlasa ap 50 grāmatu gadā, tātad apmēram divas grāmatas mēnesī. Leģenda vēsta, ka Elons Masks iemācījies būvēt raķetes - izlasot par to grāmatās.

Bobslejā bez vadošā stūmēja © DIENA

Kur plāns, tur arī plīst. Latvijas bobsleja komandā šosezon ir stūmēju deficīts, un situācija vēl vairāk pasliktinājusies pēc Matīsa Mikņa ceļgala savainojuma. Sportists jau ieradies Latvijā un Pasaules kausa (PK) 3. posma sacensībās Altenbergā nestartēs.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 2040 cilvēki; Igaunijā - 507

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 2040 cilvēkiem un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 14 cilvēku dzīvību, piektdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 507 cilvēkiem un reģistrēti divi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, piektdien paziņojis Veselības departaments.

Brīdinājums par snigšanu Rīgā paaugstināts līdz sarkanajam līmenim

Ņemot vērā snigšanu Rīgā, kas ir stiprāka nekā tika prognozēts, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) piektdien jau otro reizi paaugstinājis brīdinājuma līmeni galvaspilsētai - pirmo reizi vēsturē izsludināts sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru snigšanu.

Izvēlēties kredītu vai līzingu? © DIENA(2)

Uzņēmumu attīstībai nepieciešami finanšu resursi, kurus investēt ne vien darījumu nodrošināšanā, bet arī iekārtu, aparatūras un tehnoloģisko risinājumu iegādē.

Bendikai katastrofāla šaušana un vieta ārpus simtnieka © DIENA(1)

Pirmajā šaušanā jau nodzēsa visas cerību ogles. Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausa (PK) izcīņas 2. posma sacensībās Zviedrijas pilsētā Estešundā 7,5 kilometru sprintā šautuvē garām mērķim aizlaida sešas lodes un ieņēma pieticīgo 104. vietu. Sanita Buliņa bija augstāk – 73. vietā. Vīriešiem Aleksandrs Patrijuks bija labākais ar 70. vietu.

Neparocīgā Altenberga © DIENA

Kamanas speciāli pielāgotas atslēgas vietas izbraukšanai, taču pārliecības par optimālas trajektorijas ieskicēšanu nav. Pasaules kausa (PK) sezonas 3. posma sacensības Vācijas trasē Altenbergā Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs sagaida bez liela optimisma.

Atmasko Covid-19 dezinformācijas tīklu © DIENA(5)

Sociālās saziņas tīkla Facebook īpašnieks Meta Platforms paziņojis, ka slēdzis 524 Facebook kontus un 86 Instagram kontus, kas saistīti ar pamatā Ķīnā bāzētu interneta dezinformācijas tīklu, vēsta BBC. Šo konti izmantoti, lai popularizētu neeksistējoša šveiciešu biologa Vilsona Edvardsa apgalvojumus par ASV iejaukšanos centienos noskaidrot Covid-19 izcelšanās avotu.

Lukašenko ES sankciju ietekmi dēvē par niecīgu, apliecina iztapību Kremlim © DIENA(7)

Nedēļā, kad Eiropas Savienība vienojas par jauno – piekto – sankciju paketi pret Baltkrievijas amatpersonām, valsts institūcijām un uzņēmumiem, Baltkrievijā valdošā režīma vadonis Aleksandrs Lukašenko nācis klajā ar virkni skaļu paziņojumu, kuru vidū ir kārtējie draudi apturēt energonesēju tranzītu uz ES no Krievijas un palielināt bruņoto spēku karavīru skaitu, kā arī reveransi Krievijai, solot ar savu vizīti Krimā apliecināt, ka oficiāli atzīst to par Krievijas sastāvdaļu.

Zavadska: Trīs mēnešu intervāls starp vakcīnas pret Covid-19 devām bērnu gadījumā noteikts piesardzības nolūkā(7)

Lēmums noteikt trīs mēnešu intervālu starp pirmo un otro vakcīnas pret Covid-19 devu bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem pieņemts, ņemot vērā apsvērumus saistībā ar potenciālajām blaknēm, kā arī jaunā SARS-CoV-2 omikrona paveida parādīšanos, kas ir raisījis īslaicīgas neskaidrības par pašreizējo vakcīnu efektivitāti pret to, aģentūrai LETA pavēstīja Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

Mazā kultūra © DIENA(1)

Turpmāk arvien grūtāk būs paskaidrot, kāpēc ir vērts atgriezties izstādēs, teātros, koncertzālēs, – paškritiski jāatzīst, ka mana profesija ir beigusies

Inflācijas mutācijas © DIENA

Vairums jeb 84% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka cenu kāpums degvielai, pārtikas produktiem un citām saimniecības precēm visticamāk ietekmēs viņu labklājību un spēju samaksāt rēķinus, kamēr jaunu pandēmijas ierobežojumu ietekme satrauc salīdzinoši mazāk jeb 55% aptaujāto.

Kalendārs

Decembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9